fbpx
Slow news

У Чехії поставили п’єсу, написану штучним інтелектом

Вона розповідає про кохання, самотність та секс
Царук Максим, 02.03.2021

Празький театр “Шванда” показав першу виставу, створену штучним інтелектом. Прем’єра відбулася 26 лютого. Її підготували до 100-річчя від першого показу “R.U.R.” — відомої п’єси чеського письменника Карела Чапека.

Саме Чапек вигадав слово “робот”, яке стало загальновживаним після його першої театральної вистави в січні 1921 року. Щоб відзначити ювілей, чеський інноватор Томаш Студенік запропонував поставити п’єсу, написану роботом.

“Я подумав, що якщо ми перевернемо ідею з ніг на голову, і замість того, щоб ставити Чапека, який написав п’єсу про роботів, візьмемо робота, який напише п’єсу про людей!” ㅡ поділився Томаш Студенік.

Текст вистави створив експерт з обчислювальних технологій Карлового університету Рудольф Роза за допомогою мовного модуля з відкритим кодом — його розробила дослідницька компанія Ілона Маска Open Al. Такий штучний інтелект вивчає різні англомовні тексти в інтернеті та генерує нові, подібні до них.

“У нашому випадку ми подали основну частину сценарію, що містить імена персонажів та їхні репліки, а він створив решту тексту. Насправді ми були здивовані кінцевим результатом ㅡ він потребував лише незначних коригувань”, ㅡ зазначив Рудольф Роза.

Новостворена п’єса торкається низки питань, що хаотично переплітаються в сюжеті. Зокрема, робот написав про кохання, самотність, продуктивність і секс.

Читайте також у рубриці Slow news
Нові функції месенджерів та інструментів
WhatsApp транскрибує голосові повідомлення, в Signal з’явилися нові функції відеодзвінків, Telegram оновив мінізастосунки, а Google додасть одноразові поштові адреси
Інновації в релігії: штучний інтелект у швейцарській каплиці
ШІ-Ісус може вести діалог із прихожанами 100 різними мовами
Розпочалася нова хвиля кампанії «Розірви Коло» проти домашнього насильства
Вона розвінчує стереотипи про домашнє та гендерно зумовлене насильство та інформує про сервіси допомоги
На одязі Los Angeles Apparel з’явились ярлики з історіями працівників
На них зображені портрети швачок, майстрів і моделей бренду
Gemini Live тепер доступний українською
Інтелектуальний помічник допомагає в роботі з електронною поштою, календарем, картами
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень