fbpx
Slow news

Ціни на рекламу в блогерів зростають (статистика)

За візуальні соцмережі платять дорожче, ніж за текстові
Данилюк Даяна, 21.11.2019

За даними маркетингової фірми Izea, витрати на спонсорований пост за останні п’ять років зросли.

Це стосується таких платформ, як Facebook, YouTube, Twitter та Instagram, де витрати на маркетинг суттєво збільшились, а бренди стали платити більше для просування свого посту.

Середня вартість спонсорованого фото в Instagram у період з 2018 по 2019 рік піднялась на 44%. У 2015 році середня вартість промо-посту складала $381, сьогодні це $1643.

У Twitter вартість за чотири роки зросла з $34 до $422. За даними аналізу, YouTube залишається найдорожчою платформою і вартість спонсорського відео в середньому складає $6,700.


Елена Яковенко,
керуюча партнерка агентства PRcom

Український ринок інфлюенс-маркетингу – незрілий, нецивілізований, з абсолютно нелогічним ціноутворенням. Чіткої відповіді на питання – скільки коштує реклама – у блогерів немає. Стандартний прайс у більшості, за рідкісним винятком, відсутній як поняття. Детальну статистику по підписникам також днем ​​з вогнем не допросишся.

Частина ломів (ред. – лідер думок) готова співпрацювати за бартер, інші – категорично проти такого формату. Іноді головний орієнтир за вартістю – апетит блогера. Неодноразово ми стикалися з ситуацією, коли лом виставляв вартість в 2-3 рази вище звичайної, дізнавшись, що клієнт відомий.

В інфлюенсерів з однаковою аудиторію можуть бути кардинально різні вартості, що не корелюють з такими показниками, як кількість передплатників. До того ж за детального аналізу цілком може виявитися, що у лома з більш високою вартістю аудиторія накручена і абсолютно неактивна.

Однак, певні закономірності в ціноутворенні все ж простежуються. В цілому, якщо порівнювати 2018 і 2019 рік, вартість зросла на 30-40%.

Відео-контент однозначно лідирує, він дорожче інших форматів, так як витрати на зйомку, монтаж і просування для блогера вище. Вартість реклами у Youtube-блогерів стартує від 10 000 грн.

Instagram на другому місці і за популярністю, і по бюджетам. Ціна залежить від цілого ряду чинників, але основним все ж є кількість підписників. Варіативність цін величезна.

Наприклад, пост у макроблогера з аудиторією від 500 тис. чоловік обійдеться в суму від 400 євро. А у мікроблогера з тематикою материнства з аудиторією близько 50 000 осіб – від 1000 грн.

В середньому вартість постів у нано-блогерів 2500 – 8000 грн.

Пости в сторіз зазвичай рази в два дешевше, ніж пости в стрічці. Хоча по ефективності (охоплення і залученість) не поступаються останнім.

Facebook підходить для певних тематик, Telegram також не найпопулярніший майданчик і вартості там, відповідно, набагато нижче.

Також певний вплив на бюджетування надає сфера діяльності і тематика блогера. Традиційно найдорожчі fashion і beauty-блогери. Дешевше ломи працюють в більш вузьких нішах – подорожі, їжа, бізнес. Так, наприклад, пост на сторінці провідного fashion-блогера стартує від 20 000 грн і вище, а вартість реклами на не менш популярному ТГ-каналі про подорожі «Вітер дме» від 2000 до 4000 грн, в залежності від часу публікації, тематики і тривалості розміщення.

Кілька корисних порад, які ми винесли з досвіду співпраці з блогерами:

1) Аналітика – наше все. Завжди-завжди-завжди перед початком співпраці за допомогою спеціальних сервісів і вручну перевіряйте кількість і якість аудиторії блогера. Проаналізуйте, наскільки його ЦА, цінності, tone of voice збігаються з вашою. Подивіться, який рекламний контент розміщував блогер і як на нього реагувала аудиторія. Уважно вивчіть коментарі.

2) Перед початком кампанії ставте чіткі KPI у вигляді охоплення, залученості, переходу на сайт або інших показників, в залежності від ваших цілей.

3) Підписуйте договір, щоб у блогера не було спокуси не виконати обіцянку. Знаю випадки, коли без попередження блогер знімав публікацію бренду і просто ігнорував гнівні повідомлення в личку. Як я казала, ринок у нас ще досить дикий, блогери не завжди розуміють, наскільки важлива репутація.

4) Віват мікроінфлюенсерам!

Кількість підписників не завжди найголовніший показник. Мікроінфлюенсери часто мають більш залучену і якісну аудиторію. Зважаючи на наш досвід, ефективність співпраці з ними може бути вище.

Читайте також у рубриці Slow news
На Work.ua з’явилась позначка «Перевага ветеранам»
Як це працює?
«Сільпо» та Ірена Карпа створили різдвяний адвент-календар
Він містить аудіоказку про Різдво, яку написала та озвучила письменниця
Кіногерої розповідають про дотримання ПДР та небезпеку вибухонебезпечних предметів
Дедпул, Гаррі Поттер і Майстер Йода долучилися до кампанії ЮНІСЕФ для поширення правил безпеки
«Читомо» розпочинає прийом заявок на Премію за видатні досягнення у книговиданні
Переможці отримають грошову винагороду в розмірі $3000
22 листопада відбудеться всеукраїнський День піжам
Зібрані кошти спрямують на продовження роботи Сімейних кімнат в українських лікарнях
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень