fbpx
Зсередини

Як потрапити на роботу до креативних індустрій: про співбесіди, портфоліо й тестове завдання

Розмовляємо з Founder & CEO Happy Monday Анною Мазур
Коротенко Оля, 27.11.2020

Разом із засновницею та директоркою кар’єрного порталу Happy Monday Анною Мазур розбираємось, на що звернути увагу та як підготуватися до співбесіди, якщо хочеш отримати роботу в креативній сфері.

Анна Мазур

Портфоліо — творче завдання — співбесіда

Здебільшого в креативних індустріях кандидатів відбирають за принципом “покажи свою роботу”. У сфері комунікацій, піару, копірайтингу, дизайну найважливіше — ваше портфоліо. Без якісного портфоліо, без конкретних посилань і кейсів можливості працевлаштування досить обмежені. Найвагомішу роль напрацювання кандидата відіграють на першому етапі — подання заявки. Далі ж більше важитимуть результати тестового завдання.

Обов’язкове творче випробування — ще одна особливість сфери. Працедавцю важливо побачити на практиці, чи зможете ви впоратись із конкретним завданням, стилем комунікації, графічною стилістикою тощо.

Співбесіда — це третій етап взаємного знайомства кандидата й компанії. І вже тут сфера не має особливого значення — відмінності диктує хіба що культура кожної окремої компанії.

Питання від рекрутерів на етапі співбесіди найчастіше поділяються на два блоки:

  1. Стосуються професійного досвіду й навичок кандидата.
  2. Мають на меті виявити особистісні якості та цінності майбутнього члена команди і зрозуміти, чи збігаються вони з тими цінностями, що сповідує компанія.

Перший блок може займати менше часу, бо працедавець попередньо переглянув ваші портфоліо й тестове завдання. А от другий блок містить низку запитань щодо компетенцій, які важливі саме для цієї компанії, на конкретній посаді. Вимоги щодо них можуть істотно відрізнятися в різних компаніях.

Тому, готуючись до розмови з рекрутером, варто враховувати загальні поради щодо співбесід, а також дізнатися більше про конкретну компанію, аби розуміти, чого від вас чекають і про що можуть запитати.

У різних компаніях процес працевлаштування може бути організований по-різному, і це не завжди залежить від сфери.



Звертайте увагу на своє онлайн-життя

Ваше портфоліо й акаунти в соцмережах у креативній сфері важать більше, ніж в інших. Тож потенційний працедавець, найімовірніше, уважно перегляне їх до співбесіди. Те, як ви ведете свої профілі в соцмережах, допомагає рекрутерам скласти ваш портрет. І погодьтеся, важливо, щоб цей портрет відповідав вам як особистості та професіоналу.

Безперечним плюсом буде, якщо ви розкриваєтеся в соцмережах як творча людина, ділитеся інсайтами з івентів, прослуханих курсів чи прочитаних книжок.

Фото з яскравих креативних вечірок чи подорожей теж не відлякають працедавця. Натомість агресія, недоброзичливий тон та радикалізм у ваших публікаціях можуть стати перешкодою для запрошення на співбесіду.


Дізнайтеся якомога більше про компанію

Коли ви вже отримали запрошення на співбесіду, ретельно підготуйтеся до розмови з потенційним працедавцем. Радимо дізнатися якнайбільше інформації про компанію, її культуру й цінності, принципи діяльності, проєкти й клієнтів.

Зараз багато компаній приділяють увагу бренду роботодавця і намагаються ще до співбесіди дати кандидату розуміння, як у них все влаштовано.

Пошукайте такі матеріали, а також відгуки працівників, інтерв’ю команди або керівників тощо. Так ви краще зрозумієте, на що звертають увагу в цій компанії.

Наприклад, на порталі Happy Monday є розділ, де можна отримати повну картинку про етапи працевлаштування, цінності, офісне життя та команду в різних компаніях.



Співбесіда — це діалог

За результатами своєї підготовки складіть список запитань про компанію, які цікавлять вас. Компанія придивляється, чи підходите ви на вакансію, але ви так само придивляєтесь, чи хочете тут працювати.

Професійний рекрутер ніколи не омине увагою підозрілих моментів у вашому резюме чи в розповіді. Вас можуть запитати, чому ви звільнились з попереднього місця роботи; чому мали таку довгу перерву між роботами; чому не затримались надовго на двох останніх місцях роботи. Тож і вам не варто стримуватися, якщо маєте запитання щодо роботи й умов у компанії.

Ви маєте право з’ясувати всі нюанси, які вас непокоять. Звісно, запитання важливо ставити делікатно і з повагою, навіть якщо вони незручні. Не варто вимагати пояснень, ніби ви на судовому засіданні. Краще ставити відкриті запитання й уважно слухати, що розповість рекрутер. 

Наприклад, якщо працівники не затримуються в компанії надовго, і ви про це дізналися, то можете запитати:

  1. Чому пішла людина, яка займала цю посаду дотепер?
  2. Яка середня тривалість роботи працівників у компанії?
  3. З яких причин ваші працівники найчастіше звільняються?
  4. Я помітив(-ла), що ця вакансія досить довго відкрита чи, можливо, відкривається повторно. Чи можу запитати, із чим пов’язана така ситуація?

Наявність запитань до рекрутера — це важливий показник того, що ви справді зацікавлені вакансією і готувалися до співбесіди. А для вас запитання — це єдиний спосіб дізнатися важливі для вас речі, перш ніж остаточно ухвалювати рішення про роботу в цій компанії.



Чого від вас очікує рекрутер

Кожен рекрутер має свій перелік очікувань і вимог щодо важливих навичок, досвіду й компетенцій кандидата. Але є загальні речі, які важливі для кожного працедавця:

  1. Підготовка. Ви маєте знати, куди йдете на співбесіду, розуміти потреби компанії, бути обізнаним щодо її ключових проєктів або напрямів діяльності, а також бути готовим упевнено представити себе й розповісти про свої професійні перемоги й досягнення, якості та амбіції. Підготовка до співбесіди – це 70% успіху.
  2. Зацікавленість. Мотивація часто стоїть на одному рівні з професійним досвідом під час ухвалення рішення щодо кандидата. Тому ви повинні мати відповідь на запитання: “Чому вас зацікавила саме наша компанія?” і бути емоційно включеним у бесіду.
  3. Чесність. Точно не варто брехати, перебільшувати власні досягнення або вигадувати історії, яких з вами не траплялося.
  4. Структуровані та чіткі відповіді на запитання. Важливо розповісти саме те, про що вас запитали. Не варто переповідати всю вашу історію життя або намагатися приховати щось за цікавою розповіддю на сторонню тему. Прямі й чіткі відповіді на запитання з прикладами із професійного життя – ось що важливо для рекрутера.
  5. Відсутність негативу. Уникайте речей, які викликають лиш одне бажання – негайно припинити розмову з вами. Це хамство, нецензурна лайка, обвинувачення інших (колишнього роботодавця, колег, родини), загальний песимізм щодо життя й розвитку. Таку людину не хочеться брати в команду.



Що по висновках?

Якщо ви хочете потрапити на роботу до креативних індустрій, підготуйте якісне портфоліо, стежте за своїм онлайн-життям, будьте готові до творчого завдання перед співбесідою.

Дізнайтеся про компанію якнайбільше, підготуйте якісну самопрезентацію, відповіді на поширені запитання від рекрутера та свої запитання щодо вакансії та умов роботи в компанії.

Прийдіть на співбесіду вчасно, приборкайте стрес і хвилювання, глибоко дихайте та насолоджуйтеся бесідою. Ці поради стануть вам у пригоді під час працевлаштування в будь-якій сфері.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень