fbpx
Slow news

ЮНЕСКО випустила кампанію про незаконну торгівлю предметами культури

У ній розповіли про справжню історію, приховану за історичними пам’ятками
Альтман Дарина, 21.10.2020

ЮНЕСКО разом із креативною агенцією DDB презентували міжнародну кампанію про незаконну торгівлю предметами культури. Її мета — підвищити обізнаність людей у світі про катастрофічні наслідки нелегальної торгівлі творами мистецтва.

П’ять постерів розповідають темну істину, приховану за історичними пам’ятками. Предмети мистецтва зображені в інтер’єрі покупця, але ми дізнаємося й про інший бік медалі: фінансування тероризму, незаконні розкопки, крадіжки в музеї, зруйнованому війною.

Кожне зображення розповідає справжню історію антикваріату, викраденого з різних куточків світу.

Голова Будди. Афганістан, V-VI сторіччя.
Пам’ятка належить Кабульському музею. У 2001 році колекцію розграбувала ісламська радикальна організація Талібан. Пізніше Голова Будди потрапила до місцевих дилерів та була нелегально викуплена до ринку США.
“Справедливі Судді” Яна і Губерта ван Ейк, 1432.
Це частина Гентський вівтаря, національний скарб та одна з найвидатніших робіт Фламандського Ренесансу. Цю частина роботи, що, імовірно, містила також портрети братів художників, безслідно викрали в 1934 році.
Маска Місяця, 1880.
Пам’ятку африканського мистецтва вкрали в Абіджані під час заворушень на виборах у 2010-2011 роках. Це була рідкісна пам’ятка доколоніальної історії Кот-д’Івуар, втрата якої непоправна.
“Похоронне полегшення”, Пальміра, 50-150 роки.
Антична пам’ятка була вкрадена з Національного музею Пальміри “ІДІЛом” під час окупації міста. пізніше її продали на Європейський ринок. Торгівля предметами культури є одним з основних джерел фінансів терористичної організації.
Посудина з головою, Перу, IV-VI сторіччя.
Ця пам’ятка мистецтва доколумбійського періоду була викрадена під час розкопок. Її передавали з рук торговців у Коста-Рику, Флориду, відтак вона потрапила до європейського ринку, де була продана на аукціоні.

У 2018 році обсяг торгівлі предметами культури становив понад $60 мільярдів. Близько $10 мільярдів з них становить дохід від незаконної торгівлі. Розграбування археологічних розкопок часто відбуваються в промислових масштабах. Окрім цього, торгівля культурними предметами є одним з основних джерел фінансування злочинних та терористичних організацій.

Як зазначає ЮНЕСКО, зловмисники позбавляють людей їхньої історії та культури. Протягом 50 років організація розробляє нормативно-правову систему для боротьби з проблемою. До 50-річчя Конвенції ЮНЕСКО, прийнятої в 1970 році, організація вирішила випустити міжнародну кампанію.

У той час, коли ми піддаємо сумніву вплив нашого споживання, чи то їжу, чи одяг, ЮНЕСКО вважає, що настав час розкрити реальну ціну мистецтва якомога більшій кількості людей.

Читайте також у рубриці Slow news
Новий тренд «Столиця змінила тебе, Миколо» спричинив дискусію в Х
До флешмобу приєдналося багато організацій, однак українці обурюються
«русскій воєнний флот – до дна!» – Укрпошта анонсувала новий поштовий випуск
На ньому зображені важливі військові кораблі рф, які знищила Україна
З’явився український тизер стрічки «Редакція» режисера Романа Бондарчука
Це сатирична комедія, знята на Херсонщині незадовго до повномасштабного вторгнення
Бренд karpenko jewelry створив прикраси з уламків літака «Мрія»
Колекцію «оМРІЯна помста» випустили з благодійною метою
Видавництво Vivat видасть книжку «Слова і кулі»
У ній зібрали інтерв’ю з письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень