У межах Festival de Cannes 2026 представили виставковий проєкт Regards Célestes / Heavenly Photographers, присвячений фотографам і документалістам, які фіксують війну, її наслідки та досвід людей у небезпечних умовах.
Проєкт також вшановує пам’ять фотографів, які документували повномасштабне вторгнення росії в Україну й загинули під час цієї роботи. Їхні імена включено до експозиції як частину спільного свідчення про ціну фіксації подій, повідомляють в Українській асоціації професійних фотографів (UAPP).
Основу виставки складають роботи французького фотожурналіста Антоні Лаллікана та українського фотографа Георгія Іванченка. Вони разом працювали в Україні, документуючи життя людей у прифронтових містах Донбасу. У жовтні 2025 року їхню спільну роботу на Донеччині було перервано: Антоні Лаллікан загинув унаслідок удару російського FPV-дрона, а Георгій Іванченко отримав тяжкі поранення. Ця виставка стала першою спільною презентацією їхніх фотографій в одному просторі. Кольорові знімки Антоні зосереджені на людині в умовах війни, тоді як чорно-білі пейзажі Георгія передають війну через тишу, відсутність і сліди руйнувань.
До експозиції також увійшли роботи Макса Левіна — українського воєнного документаліста, який із 2014 року фіксував російську агресію проти України та був убитий російськими військовими на Київщині навесні 2022 року.
«Для Української асоціації професійних фотографів ця виставка має особливе значення. Вона нагадує світові, що фотографи й документалісти створюють свідчення, без яких правда може бути стерта, викривлена або забута. Цьогоріч президент UAPP Мстислав Чернов очолює журі L’Œil d’Or / Golden Eye — нагороди Каннського кінофестивалю за найкращий документальний фільм. У контексті виставки Regards Célestes це особливо важливо: український документальний голос звучить у Каннах не лише через кіно, а й через фотографію, пам’ять і свідчення», — додають в UAPP.
Раніше ми писали, що Костянтин і Влада Ліберови презентують книгу документальних фотографій «Очі війни»