Slow news

На ВДНГ покажуть приховані панно й обговорять місце радянської спадщини комплексу в українській культурі

Подія об’єднає дослідників, кураторів і експертів у сфері культури пам’яті
Кірста Олена, 20.04.2026

30 квітня у центральному павільйоні на ВДНГ відбудеться презентація результатів дослідницького проєкту «(НЕ)виставка». Він присвячений осмисленню радянської спадщини комплексу.

Мета ініціативи — осмислити роль радянської спадщини Експоцентру в історії української культури. Захід відбудеться у форматі відкритої дискусії. До обговорення запрошують усіх охочих — за попередньою реєстрацією.

Дослідження виконали у 2025 році на замовлення ВДНГ. Над проєктом працювали кураторки платформи культури пам’яті «Минуле / Майбутнє / Мистецтво» Оксана Довгополова та Катерина Семенюк, дослідники Центру прав людини та меморіалізації війни Київської школи економіки Антон Дробович і Вікторія Мізерна, фотограф Дмитро Пруткін, а також запрошені експерти — архітектор і дослідник Олексій Биков та історикиня мистецтва і кураторка Лізавета Герман.

Протягом понад року команда аналізувала Експоцентр як ідеологічний простір, вивчала міжнародні практики роботи зі складною спадщиною та напрацьовувала можливі стратегії її переосмислення. Окремим напрямом стало візуальне дослідження території комплексу, яке провів Дмитро Пруткін, — результати представлять під час події.

Під час презентації також вперше відкриють для широкого загалу монументальні панно в аванзалі павільйону №1 — масштабні твори українських митців радянського періоду, які тривалий час не були доступні відвідувачам.

«Ми багато чуємо про переосмислення складної спадщини, обтяженої тоталітарним та імперським провенансом, але дуже мало бачили якісних досліджень та ґрунтовного підходу до цієї теми на національному рівні», — коментують дослідники. Вони також додають, що робота над проєктом тривала більше року і спрямована на вироблення концептуальних підходів до одного з найбільш ідеологічно складних об’єктів столиці.

Після представлення аналітичного документа всі охочі зможуть взяти участь у публічній дискусії «(НЕ)виставка. Чи є місце радянській ВДНГ в культурній спадщині України?».

Подія триватиме з 12:00 до 15:00 у павільйоні №1 ВДНГ. Вхід вільний.

Читайте також у рубриці Slow news
Etnodim презентував дитячі версії вишиванок із власної колекції
Чотири сорочки натхнені археологічними знахідками та традиційною українською вишивкою
Мінкульт і заклади культури долучилися до кампанії «Годуй грудьми всюди і тут»
Ініціатива нагадує про право матерів годувати дітей у публічних місцях без осуду та закликає створювати дружнє до родин середовище
Промо
EVA.UA презентувала кампанію «Хто б знав» про асортимент платформи
Серія відеороликів показує покупцям, що на платформі є значно більше товарів, ніж традиційно асоціюється з брендом EVA
Sephora запровадила «Тихі години» у своїх магазинах по всьому світу
У визначені години магазини зменшують гучність музики та кількість візуальних подразників, щоб створити спокійніше середовище для покупців
Бренд crumb. випустив balmer, натхнений дзеркальною маскою британського художника Фредді Яунера
Дзеркальне паковання відображає місто, людей і рух, пропонуючи змістити увагу із себе на навколишній світ
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень