fbpx
Slow news

Креативна агенція Taktika створила українську шрифтарню Typetika

Ініціатива виникла на тлі дефіциту кириличних шрифтів після початку повномасштабної війни
Кірста Олена, 18.12.2025

Креативна агенція Taktika повідомила про створення Typetika — української шрифтарні, що створює сучасні кириличні шрифти для дизайнерів в Україні та за кордоном.

Проєкт виник як відповідь на нестачу якісної кириличної типографіки, яка загострилася з початком повномасштабної війни. Після виходу російських шрифтових студій з професійного поля українські дизайнери зіткнулися з обмеженим вибором кириличних шрифтів. Саме ця ситуація стала поштовхом до створення власної шрифтарні, кажуть в агенції.

Typetika від початку орієнтується не лише на внутрішній ринок. У Taktika зазначають, що в Україні досі залишається низькою культура купівлі шрифтів і поширене піратство, тому проєкт значною мірою спрямований на західну авдиторію.

Агенція Taktika вже співпрацює з українськими шрифтовими дизайнерами, зокрема з Максимом Кобузаном. У 2024 році команда створила власний шрифт Taktika Sans, який і нині надають у користування за донат на Збройні сили України. Водночас Ілля Почкун оцінює поточний стан шрифтового ринку в Україні як малоприбутковий:

«У нас є суперталановиті шрифтовики, але фактично немає ринку. Є ті, хто може робити шрифти, і дуже мало тих, хто може їх купувати. Розвиток можливий лише там, де є економіка. На жаль, поки не буде культури купівлі й розуміння, що на цьому можна заробляти, сильного росту не станеться».

У Taktika наголошують, що Typetika наразі не позиціонується як класичний бізнес. Основною метою проєкту є продаж шрифтів на рівні, що дасть змогу окупити їх виробництво. Водночас команда сподівається, що ці шрифти стануть інструментом для реалізації власних і сторонніх дизайнерських проєктів.

Назва Typetika безпосередньо пов’язана з походженням проєкту. За словами співзасновника, це неологізм і гра слів, що відсилає до агенції Taktika та ідеї «передавання шрифтів від Taktika»:

«Ми назвалися Typetika, бо фактично передаємо шрифти від Taktika. Це такий неологізм і трохи кумедна гра слів — “Тактика” і “тайптика”. Довго не думали, але нам здалося, що це прикольно».

Наразі на офіційному сайті Typetika доступні для придбання чотири шрифти.

Читайте також у рубриці Slow news
Miu Miu у своїй інфлюенс-розсилці перетворив розпакування парфуму на «дегустацію морозива»
Новий аромат Fleur de Lait сховали у фальшивому морозиві з кінетичного піску
Українці дедалі частіше знімають стрес онлайн-покупками
Gradus зафіксував зміни у споживчій поведінці українців під час війни
В український прокат вийшла психологічна драма «Втомлені»
Напередодні у Києві провели допрем’єрний показ
У межах Тижня дизайну в Києві покажуть роботи творчої майстерні UNBROKEN
Представники центру також візьмуть участь у дискусіях про мистецтво, реабілітацію та відновлення після травми
Українські бренди представили колаборації і благодійні дропи до Дня матері
Тематичні ініціативи присвячені турботі, підтримці та зв’язку між мамою і дитиною
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень