Meta заявила, що вживатиме додаткових заходів щодо боротьби з неоригінальним контентом на Facebook — тобто текстами, фото чи відео, які систематично повторно публікують без авторських доповнень.
За словами Meta, з початку року вже було видалено приблизно 10 мільйонів акаунтів, які видавали себе за авторів контенту. Ще 500 тисяч акаунтів отримали санкції через «спамну активність» або «фейкову взаємодію» — зокрема, зниження видимості коментарів та обмеження поширення контенту, щоб запобігти заробітку на платформі, пише TechCrunch.
Meta також планує обмежити монетизацію для акаунтів, які зловживають публікацією чужого контенту. У таких випадках пости втрачатимуть охоплення, а акаунти — тимчасовий доступ до програм монетизації. Якщо Facebook виявляє дублікати відео, їх поширення знижується, щоб оригінальний автор отримав перегляди та належне визнання.
Також компанія тестує нову функцію: вона додаватиме посилання на оригінал під дубльованими відео, щоб спрямовувати глядачів до першоджерела.
Оновлення з боку Meta з’явилося невдовзі після аналогічної заяви YouTube, який також уточнив політику щодо неоригінального контенту, зокрема масового та повторюваного, створеного за допомогою ШІ.
Водночас Meta зазначає, що не каратиме користувачів, які взаємодіють із чужим контентом — створюють реакції, долучаються до трендів чи додають власну інтерпретацію. Основна мета — боротьба саме з репостами без змін або спробою видати себе за автора.
Раніше ми писали, що Meta підтримала запровадження «віку цифрового повноліття» в ЄС