В Україні вперше за кілька років провели масштабне зарплатне дослідження у креативній індустрії. Ініціаторами стали агенція idealer$ та Всеукраїнська рекламна коаліція (ВРК).
Дослідження охопило майже тисячу респондентів і стало спробою зафіксувати реальні показники доходів у сфері.
«Коли ми формували своє позиціонування як the most mid creative agency, то вирішили дослідити взагалі, що ж є золотою серединою на цьому ринку як у вартості послуг, так і в рівнях заробітної плати. У 2023 році ВРК тоді за ініціативи агенції Isobar Ukraine проводили подібне дослідження зарплат і послуг, яке продемонструвало, що середніх показників на ринку немає, а уніфікувати рекламний ринок вкрай складно. Тож базуватись не було на чому — актуальної зарплатної статистики просто не існує. У той час як в ІТ це давно стандарт — у нас усе ще працює метод “припущень і чуток”. Так вирішили, що ми хочемо і можемо це змінити. Бо прозорість у зарплатах — це не про цифри, а про зрілість індустрії», — коментує CEO idealer$ Вадим Гордєєв.
Опитування тривало з 22 березня по 29 квітня 2025 року. В онлайн-інтерв’ю взяли участь 967 фахівців з різних міст України — представники креативних, digital, SMM, дизайн-агенцій, in-house команд і продакшн-студій. Серед них — як фрилансери, так і співробітники компаній на різних рівнях, включно з топменеджментом.
722 респонденти працюють у компаніях або агенціях, ще 176 — на фрилансі. 69 учасників опитування — представники C-level. Більшість компаній, звідки прийшли респонденти, незалежні (84%). Ще 10% — частини міжнародних комунікаційних груп. Найбільше в опитуванні представлені in-house команди та креативні агенції. В in-house працюють 35% співробітників, у креативних агенціях — 19%. Третину керівного складу також становлять представники креативних агенцій.
Київ залишається головним осередком галузі: тут працюють 67% опитаних співробітників та 61% управлінців. За типом оформлення найпоширенішими є ФОПи — так працюють 44% фахівців. Ще 35% мають офіційне працевлаштування за трудовим договором.
За форматом роботи ситуація рівномірна. Третина респондентів працює повністю віддалено, 30% відвідують офіс за власним бажанням, ще 28% поєднують офлайн і дистанційний формат. Лише 8% працюють виключно в офісі.
Серед співробітників агенцій переважають спеціалісти рівня middle — таких 44%. У фрилансерів рівні розподілені більш рівномірно: 24% — junior, 30% — middle, 24% — senior. У сегменті C-level найчастіше відповідали власники або співвласники компаній (54%), а також CEO та гендиректори (39%).
Діапазон зарплат і цін на послуги
Результати дослідження зафіксували помітний розрив у зарплатах між різними категоріями працівників у креативній індустрії. Водночас статистичний аналіз показує, що на ринку сформувалися умовно прийнятні діапазони оплати праці: для співробітників агенцій і компаній — 33–50 тис. грн на місяць, для фрилансерів — 30–43 тис. грн, для управлінців C-level — 60–93 тис. грн.
Середня зарплата після сплати податків наразі становить 46 тис. грн у співробітників, 39 тис. грн у фрилансерів і 67 тис. грн у C-level. Проти минулого року зарплата співробітників зросла на 9 тис. грн, а фрилансерів — на 5 тис. грн. Найчастіше C-level респонденти вказували дохід у межах 91–100 тис. грн (32%), а фрилансери — 10–40 тис. грн (51%). Також помітна різниця за статтю та віком: середня зарплата чоловіків становить 56 тис. грн, а фрилансерів віком понад 36 років — 54 тис. грн.
У межах дослідження також зібрали дані про вартість основних послуг агенцій:
- Розробка креативної ідеї — 127–496 тис. грн ($3,200–12,400);
- розробка стратегії бренду — 192–515 тис. грн ($4,800–12,900);
- PR-кампанія — 166–803 тис. грн ($4,150–20,100);
- SMM-супровід — 70–202 тис. грн ($1,750–5,050);
- дизайн логотипа — 67–216 тис. грн ($1,675–5,400).
За словами ініціаторів проведення дослідження, метою було оцінити рівень зарплат у креативному секторі й виявити, як на них впливають зовнішні чинники — зокрема, місце проживання, розмір і тип агенції, тип працевлаштування. Також ішлося про поширеність бонусів і типи винагород, рівень задоволеності зарплатами, бачення справедливого рівня оплати, частку тих, хто шукає нову роботу, канали її пошуку, а також очікувану зарплату в разі зміни місця роботи.
«Ми переконані, що такі ініціативи є надзвичайно важливими для глибшого розуміння реального стану ринку, його викликів та перспектив. Саме завдяки аналітичним матеріалам, що ґрунтуються на реальних даних, ми разом як індустрія можемо будувати ефективніші стратегії, просувати професійні стандарти та формувати прозоре стале рекламне середовище в Україні. Дякуємо всім, хто долучився до створення цього дослідження, — ваша робота має справжню цінність для ринку», — коментує команда ВРК.
Також може бути цікаво: які зарплати отримують представники креативної індустрії та які послуги найдорожчі,— дослідження