З 21 липня до 16 серпня у Львівській національній академії мистецтв відбудеться серія воркшопів «Анімація діалогу: Як говорити з ветеранами?».
Ініціаторами стали Фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM і Національний реабілітаційний центр «Незламні» | UNBROKEN, за підтримки Українського культурного фонду.
Проєкт поєднує мистецтво пластилінової анімації, арттерапію та відкриту розмову на тему повернення ветеранів до цивільного життя. Учасниками воркшопів стануть ветерани бойових дій і підлітки віком 14–17 років з-поміж внутрішньо переміщених осіб. Під керівництвом аніматорів і психологів вони створюватимуть короткі відео (по 10–15 секунд) на тему спілкування з ветеранами.
Сценарії для анімацій базуватимуться на опитуваннях і розмовах із самими ветеранами — щоб відобразити їхній досвід, виклики й бар’єри у комунікації. Ініціатори проєкту кажуть, що використання пластиліну як емоційно виразного і тактильного матеріалу допоможе учасникам безпечно пропрацювати власні травматичні переживання.
Заявки на участь приймають до 9 липня (18:00) за посиланням.
Після завершення програми готові відео поширюватимуть через телебачення, соціальні мережі, реабілітаційні центри. Також вони будуть представлені на фестивалях, зокрема на LINOLEUM 2025. Сам фестиваль цьогоріч відбудеться з 1 по 5 жовтня в інноваційному парку UNIT.City у Києві.
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду в межах програми «Стійкість суспільства через культуру».
«”Анімація діалогу” — це спроба почути одне одного у складній розмові. Це інструмент порозуміння, відновлення і дії», — кажуть організатори події.
Раніше ми писали, що в Україні створили освітню платформу для ветеранів