Slow news

The Ukrainians Media презентує книжку про знищену росією спадщину

Початковий задум належить загиблій письменниці Вікторії Амеліній, яка документувала воєнні злочини рф
Кірста Олена, 06.05.2025

7 травня у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого в Києві команда The Ukrainians Media презентує перше видання свого видавництва — збірку есеїв «Контурні карти пам’яті».

Це книжка про місця, людей і сенси, які росія або знищила, або намагалася стерти з української культурної мапи. Серед «героїв» — музеї Часового Яру, Херсона й Сковородинівки на Харківщині, чернігівська бібліотека зі стародруками, єврейський цвинтар у Глухові, двохсотлітня школа в Миколаєві, будинок художниці Любові Панченко в Бучі, мистецька спадщина Алли Горської в Донецьку та Маріуполі.

Про видання на презентації розкажуть авторки есеїв — письменниця, лауреатка Шевченківської премії Євгенія Подобна та журналістка й культурна менеджерка Софія Челяк. Модераторка події — головна редакторка The Ukrainians Publishing Віра Курико.

Одна з історій у книжці — про шістдесятницю Любов Панченко. Вона відмовилася співпрацювати з радянською владою, писала українською, жила й творила в ізоляції, залишаючись невизнаною. Під час окупації Київщини у 2022 році Панченко перебувала в Бучі без їжі та тепла. У березні російський снаряд влучив у її двір. Жінку знайшли непритомною, після деокупації її шпиталізували, але 30 квітня 2022 року вона померла. У 2023 році її іменем назвали вулицю в Бучі.

Початкову ідею створення збірки запропонувала письменниця Вікторія Амеліна. Від літа 2022 року вона разом із Truth Hounds документувала воєнні злочини рф. Її ідеєю було не лише зафіксувати факти руйнування, а й передати глибше розуміння — чому росія нищить школи, музеї, бібліотеки. У липні 2023 року Вікторія загинула внаслідок російського ракетного удару по Краматорську Донецької області.

Презентація книжки «Контурні карти пам’яті» відбудеться завтра, 7 травня, о 18:00 у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого. Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

Читайте також у рубриці Slow news
Американський бренд Vagisil переосмислив формат «Що в моїй сумці?» у новій кампанії
У центрі креативу — ідея зробити інтимний догляд звичною частиною щоденної б’юті-рутини
«Моє місто» випустило перший журнал із 19 історіями українців, які сприяють суспільним змінам
Серед героїв — колишній мер Херсона, засновниця центру для матерів, харківський театр «Нафта» й інструктор з дайвінгу для ветеранів
Babylon’13 і Марися Нікітюк показали тизер серіалу «Ротація» про кохання під час війни
У центрі сюжету — командир підрозділу ударних БПЛА, який після повернення з фронту намагається адаптуватися до життя в Києві
MYPH оголосила прийом заявок на Photography Prize 2026
Учасники можуть подати художню, концептуальну або документальну фотосерію
До 140-річчя Георгія Нарбута «Сільпо» випустило колоду карт за його ескізами
Кошти від продажу колоди й інших тематичних товарів передадуть на відновлення Національного художнього музею України
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень