fbpx
Slow news

Менше страху, більше сили: українки дедалі впевненіше беруть на себе лідерські ролі

Основні висновки 3-ї хвилі дослідження «Пульс жіночого самопочуття»
Кірста Олена, 28.04.2025

Повномасштабна війна істотно вплинула на цінності й щоденне життя українців. Зокрема, змінила уявлення про ролі жінок у суспільстві. Третя хвиля дослідження «Пульс жіночого самопочуття», яке провели Gradus Research та Biasless, зафіксувала зміни у психоемоційному стані жінок, ставленні до роботи, лідерства та перекваліфікації.

Більше стресу, але й більше адаптації

Понад половина опитаних жінок (47%) відзначає підвищення рівня стресу — цей показник зріс на 8% за два роки. Про погіршення здоров’я сказали 45% респонденток проти 39% торік. Ознаки емоційного вигорання відчувають 39%, втім лише 3% отримують психологічну підтримку.

Причини навантаження знайомі: турбота про здоров’я (52%), хатні справи (41%) та догляд за близькими (32%).

Попри це все більше жінок вчаться балансувати: 60% повідомили, що їм вдається поєднувати кар’єру з особистим життям — на 10% більше, ніж торік. Майже половина респонденток також заявила про готовність розвиватися професійно та обіймати керівні позиції.

Що стримує кар’єрний розвиток

Згідно з результатами дослідження, на шляху до самореалізації жінкам найчастіше заважають загальні умови: 49% вказали на відсутність миру, ще 40% — на економічну нестабільність.

З персональних бар’єрів лідирують брак впевненості в собі (35%), рішучості (30%) та знань (20%).

Жінки готові працювати у сферах, де традиційно домінували чоловіки

Кожна п’ята респондентка (20% опитаних) вже має досвід роботи в технічних чи традиційно «чоловічих» сферах: IT, B2B, складські операції, аварійне реагування або управлінські позиції в технічних напрямах. 76% опитаних жінок вказали, що не працюють та ніколи не працювали у таких спеціальностях.

Також 84% жінок вважають, що мають потенціал працювати в таких професіях. Найбільша перепона — суміщення професійних обов’язків з родинними.

У молодших жінок (18–24 роки) основними бар’єрами стали дискримінація (51%), страх осуду (41%) та упередження з боку суспільства (41%). Старші респондентки (55+) частіше стикаються з браком підтримки роботодавців (33%), нестачею навчальних програм (16%) і складнощами в поєднанні роботи з родиною (50%).

Жінки вказують, що для перекваліфікації їм потрібні безоплатні курси, гнучкий графік і підтримка з боку роботодавця.

Опитування провели методом самозаповнення анкети в мобільному застосунку Gradus. Цільова аудиторія дослідження: жінки віком від 18 років, що проживають на території України, окрім тимчасово окупованих територій та територій, на яких ведуться активні бойові дії. Розмір вибірки: 1 хвиля — 1029 респонденток, 2 хвиля — 1168 респонденток, 3 хвиля — 1000 респонденток. 

Читайте також у рубриці Slow news
Стрічка «Битва за Світло» з’явилась у вільному доступі
Документальний фільм про бійців Повітряних Сил, рятувальників та енергетиків, які захищають енергетичну інфраструктуру країни
У Києві відкрилась інтерактивна виставка «Третє дихання»
Зіркові інсталяції, віртуальні подорожі та розмови з емоціями: як працює простір
Meta випустила безплатний відеоредактор Edits 
Застосунок уже доступний на iOS і Android, підтримує ШІ-інструменти, музику з Instagram і експорт без водяного знака
LEGO представила новий 3D-набір з логотипом «Зоряних війн»
Він містить 700 деталей, прихований сюрприз і знайомий стиль космічної саги
У PinchukArtCentre відкриють книгарню «Збірка»
У добірці — нонфікшн, артбуки, зіни та література іноземною мовою
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень