fbpx
Slow news

Штучний інтелект у PR: як українські фахівці використовують нові технології

Результати дослідження PR-агенції BECOME
Кірста Олена, 24.04.2025

PR-агенція BECOME оприлюднила результати дослідження «Використання штучного інтелекту у сфері PR України», яке провели для Davos Communications Forum 2025 за підтримки Bazilik Media.

Дослідження охоплює чотири ключові напрями:

  • інструменти штучного інтелекту, які найчастіше використовують у роботі;
  • завдання, для яких застосовують ШІ;
  • складнощі, з якими стикаються фахівці;
  • компетенції, необхідні для ефективної взаємодії з технологіями.

Як піарники застосовують ШІ у своїй роботі

Основна частина респондентів використовує штучний інтелект переважно для редагування написаних матеріалів — зокрема, статей, пресрелізів та іншого контенту. Також ШІ застосовують під час брейнстормінгу, для структурування та скорочення інформації, досліджень і аналізу даних. Натомість генерацію контенту з нуля, пошук нових ідей чи освітні задачі штучному інтелекту доручають рідше.

За даними PR-агенції BECOME, такий підхід демонструє обережне впровадження ШІ у креативні та стратегічні процеси, залишаючи за ним рутинні задачі. Це, своєю чергою, дає змогу фахівцям зосередитись на складніших викликах.

Які інструменти ШІ піарники використовують найчастіше

Абсолютним лідером серед ШІ-платформ став ChatGPT. На другій та третій позиціях опинилися Gemini і Claude відповідно. Perplexity і Midjourney замикають п’ятірку найпопулярніших інструментів.

Загальна тенденція — попит на багатофункціональні рішення, які одночасно дають змогу генерувати тексти, аналізувати дані та створювати візуальний контент. Більш вузькопрофільні сервіси наразі надто популярні.

Основні виклики у роботі з ШІ

Найбільша перешкода — складність формулювання ефективних промптів. Часто результати роботи ШІ бувають неточними або містять дезінформацію. Також учасники дослідження звертають увагу на банальність відповідей, які генерує штучний інтелект.

Лише 9,2% респондентів заявили, що не мають жодних труднощів у використанні ШІ. Це свідчить про актуальність навчання, зокрема з написання промптів, перевірки фактів та безпеки даних.

Що потрібно знати піарникам для ефективної роботи з ШІ

Найзатребуванішою навичкою, на думку учасників дослідження, є промпт-інжиніринг — здатність грамотно формулювати запити до ШІ. На другому місці — критичне оцінювання результатів, а також гнучкість і адаптивність у використанні інструментів.

Також фахівці вказують на необхідність розуміння принципів роботи моделей ШІ, вміння перевіряти інформацію, а ще — креативність і широкий професійний кругозір. Іншими словами, щоб ефективно використовувати ШІ у сфері PR, потрібно не лише мати технічні знання, а й стратегічно мислити й уміти правильно формулювати запити.

Про дослідження

Опитування проводили онлайн, збираючи відповіді через ґугл-форму. Запитання стосувалися того, як саме фахівці використовують ШІ у своїй щоденній роботі.

Серед учасників — спеціалісти з комунікаційних агентств, сервісних бізнесів, IT, ритейлу, громадського сектору, юриспруденції, освіти, виробництва та авіації.

Рівень досвіду учасників варіюється — від менш ніж одного року до понад п’яти років. Половина респондентів працює на позиціях PR- або комунікаційних менеджерів, 28% — PR-директори або засновники агентств. Решта — незалежні фахівці, SMM-менеджери та маркетологи.

Читайте також у рубриці Slow news
Українська гра «Арідник» зібрала $130 000 на Kickstarter
Настільна гра, натхнена гуцульськими переказами, здобула популярність у США, Канаді, Японії та інших країнах
У Duolingo тепер можна навчитися грати в шахи
У тестовій версії доступні мініуроки, партії з віртуальним суперником і знайомий ігровий підхід
«Квіти України»: благодійні листівки від Bazilik, з яких можна виростити рослину
Усі кошти спрямують на потреби освітньої спільноти для воїнів та їхніх рідних «Близькі»
Паска 2025: класична, дубайська, паска-снікерс та паска-суші
Poster дослідила, що українці їли на Великдень та скільки це коштувало
UAnimals створили благодійну платформу «Балачка» з лекціями на різні теми
До проєкту долучилися Андрій Федорів, Василь Байдак, гурт Tember Blanche та інші
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень