Slow news

У Британії випустили відеоролик про виклики, які долають люди з аутизмом

Інформаційна кампанія показує, як суспільство може підтримати людей з РАС
Кірста Олена, 02.04.2025

До Міжнародного дня поширення знань про аутизм британське Національне товариство людей з аутизмом (National Autistic Society) спільно з креативною агенцією Don’t Panic представили нову кампанію. Вона показує життя батька й доньки — обоє з розладом аутистичного спектра.

Відео під назвою «Як ти проявляєшся» (It’s How You Show Up) розповідає їхню історію у форматі документального портрета, що супроводжується емоційним закадровим голосом батька.

Автори сценарію — креативний директор агенції Don’t Panic Джейк Мосс і багаторазова лауреатка премії BAFTA Ада Роуз. Вони прагнули передати не лише особистий досвід головних героїв, а й важливість суспільних змін у ставленні до аутизму.

У ролику батько ділиться власними спогадами про життя з аутизмом. Його часто вважали «занадто чутливим», «важким», «не таким, як усі». Дивлячись на свою доньку, він бачить у ній себе, але сподівається, що світ змінюється і для неї майбутнє буде більш прийнятним та доброзичливим.

«Наша мета була показати, що суспільству потрібні зміни у ставленні до людей з аутизмом, пояснити, чому це важливо, і довести, що ми можемо й повинні створити більш підтримувальне середовище», — пояснює Ада Роуз.

Вона також зазначає, що передати аутизм на екрані непросто: «Ця робота була однією з найскладніших у моїй кар’єрі, з погляду підготовки сценарію і монтажу. Багато хто з учасників проєкту — або нейровідмінні, або близько знайомі із цією темою. І ця особиста залученість додає мені віри в те, що ми зможемо змінити світ для людей з аутизмом, створивши для них умови для розвитку».

Читайте також у рубриці Slow news
До 20-річчя фільму «Марія-Антуанетта» Софії Копполи видадуть фотокнигу
Видання міститиме архівні кадри зі зйомок, усну історію створення фільму та розмову Копполи з фотографом Ендрю Даремом
До Дня Незалежності SVARGA представила колекцію «Сила Духу»
Колекцію присвятили культурній спадщині Гуцульщини та традиції виготовлення чересів
Американський бренд Vagisil переосмислив формат «Що в моїй сумці?» у новій кампанії
У центрі креативу — ідея зробити інтимний догляд звичною частиною щоденної б’юті-рутини
«Моє місто» випустило перший журнал із 19 історіями українців, які сприяють суспільним змінам
Серед героїв — колишній мер Херсона, засновниця центру для матерів, харківський театр «Нафта» й інструктор з дайвінгу для ветеранів
Babylon’13 і Марися Нікітюк показали тизер серіалу «Ротація» про кохання під час війни
У центрі сюжету — командир підрозділу ударних БПЛА, який після повернення з фронту намагається адаптуватися до життя в Києві
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень