Благодійний фонд «Життєлюб» оголосив про старт щорічної ініціативи «Тиждень дорослого стажера», яка проходить у межах проєкту «Трудолюб».
Мета ініціативи — показати, що фахівці віком 50+ є конкурентоспроможними, мають високу мотивацію та здатні адаптуватися до сучасного ринку праці.
Суть програми полягає у тому, що компанії можуть взяти на короткострокове оплачуване стажування (від одного до двох тижнів) кандидатів старшого віку. Це дає змогу бізнесу оцінити їхні навички та, в разі взаємної зацікавленості, запропонувати постійну зайнятість.
Як працює ініціатива?
- Подання заявки. Зацікавлені компанії реєструються, вказуючи відкриті вакансії для стажерів.
- Відбір кандидатів. Фонд «Життєлюб» підбирає резюме відповідних кандидатів з бази фахівців 50+ і передає їх роботодавцям.
- Співбесіда та стажування. Після проходження співбесіди учасник розпочинає стажування. У разі успішної співпраці можлива подальша офіційна зайнятість у компанії партнерів ініціативи.
У благодійному фонді «Життєлюб» розповідають, що проблема кадрового дефіциту залишається актуальною для багатьох підприємств. Роботодавці використовують різні підходи для її розв’язання — від залучення трудових мігрантів до програм перекваліфікації та автоматизації. Проте дорослі професіонали, які мають значний досвід і готові працювати, нерідко залишаються поза увагою. За словами ініціаторів проєкту, «Тиждень дорослого стажера» прагне допомогти змінити ситуацію.
«Мало хто звертає увагу на найпростіший і водночас найефективніший шлях — “побачити” дорослих пошукачів, які вже тут, в Україні, готові працювати й ламати стереотипи. Якщо їм потрібно опанувати нову професію — вони готові вчитися. Якщо потрібно адаптувати умови праці — це можливо. Їхня мотивація та відповідальність не поступаються, а іноді й перевищують характеристики молодих працівників», — кажуть у пресслужбі проєкту.

Що отримує бізнес?
- Оперативне закриття вакансій – досвідчені фахівці можуть швидко включитися у робочий процес.
- Збалансовану команду – співпраця з працівниками різного віку поліпшує корпоративну культуру.
- Репутаційні бонуси – підтримка соціально значущих ініціатив підвищує лояльність клієнтів та партнерів і сприяє подоланню ейджизму на ринку праці.
Також проєкт допомагає адаптувати умови праці для старших кандидатів. «Наприклад, для кухарів старшого віку можна впровадити гнучкіший графік або скоротити тривалість змін, щоб забезпечити комфортні умови праці та зберегти їхню продуктивність. Для ресторанів це вихід, адже є можливість взяти двох кухарів на зміну по 6 годин, а не одного на 12 годин “на ногах”», — додають представники Фонду.
Компанії, які хочуть долучитися до ініціативи «Тиждень дорослого стажера», можуть подати заявки до 20 березня 2025 року через форму.
Початок стажувань заплановано на 31 березня 2025 року.
Раніше ми писали, що «Життєлюб» провів кар’єрний Speed Dating для працевлаштування людей віком 50+