У нью-йоркському театрі West End Theatre відбулися документально-театральні читання Diary of War. Відомі американські актори разом з українською продюсеркою, культурною активісткою Дар'єю Коломієць донесли до глядачів реальні історії українців та їхній досвід переживання перших днів повномасштабного російського вторгнення.
Подія не лише вшанувала пам’ять загиблих, а й мала практичну мету — зібрати кошти для підтримки добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри». Загальна сума зібраних пожертв — $32 532.
Ініціатива мала на меті нагадати світові про майже 11 років російсько-української війни, три з яких триває повномасштабне вторгнення, а також мобілізувати міжнародну підтримку України. Організатори прагнули привернути увагу американців до війни через театральне мистецтво, що створило емоційний зв’язок між глядачами й тими, чиї історії звучали зі сцени.
Режисеркою заходу виступила Мьюза Гьорніс, яка неодноразово співпрацювала з Дар’єю Коломієць.
Читання базувалися на реальних розповідях, записаних у документальному подкасті Diary of War. Дар’я Коломієць створила його навесні 2022 року. Прозвучали історії українців, серед яких:
- Ірина Цибух (позивний Чека) — продюсерка і проєктна менеджерка Суспільного у цивільному житті. У подкасті розповідала про свою роботу бойової медикині добровольчого батальйону «Госпітальєри». 29 травня 2024 року Ірина загинула під час ротації на Харківському напрямку, і відтоді читання щоденників війни присвячені її памʼяті.
- Олена Нікуліна — дружина бійця полку «Азов» Максима Нікуліна. Вона описує, як дізналася про свою другу вагітність, коли її чоловік був на заводі «Азовсталь» в російській облозі. Наразі вже 33 місяці він перебуває в полоні.
- Денис Христов — колишній телеведучий і волонтер, майже три роки займається евакуацією цивільних із прифронтових населених пунктів України.
- Юлія Кочетова — фотожурналістка, яка документує війну та здобула міжнародні нагороди за свою роботу. Серед нагород: премія «Еммі» у 2023 році та премія World Press Photo у 2024-му.
- Ольга Булкіна — клоунеса в дитячій лікарні «Охматдит», у липні 2024 року постраждала від російської ракети.
- Марат Шевченко — діджей і звукорежисер, що навесні 2022 року виїхав з окупованого Купʼянська на Харківщині на мотоциклі, забравши із собою колекцію вінілів і вишиту сорочку.
- Юрій Марченко — головний редактор онлайн-медіа Platfor.ma, який в перші тижні великої війни втратив свого собаку через відсутність ветеринарної допомоги.
Голоси українців у війні цього вечора озвучували американські актори: Лайла Робінс, яка грала в серіалах «Секс і місто», «Обвинувачені», «Переповнена кімната», «Американські історії жахів», стала голосом Юлії Кочетової; Іжменія Мендес, відома за ролями в «Помаранчевий – хіт сезону» та «Кайф з доставкою», озвучила Олену Нікуліну; бі (b), які знімалися в серіалах «Ти» і «Впусти мене», передали голос Ольги Булкіної; Джейсон Боуен, що грав у «Мати/Андроїд» і «Поліція Чикаго», став голосом Дениса Христова; Джейк Гарт, відомий за фільмами «Підозрюваний» та «Відтінки синього», озвучив Марата Шевченка; Карсон Елрод, який знімався в «Непрохані гості» та «Хороша боротьба», передав голос Юрія Марченка, а Сара Вортон, що грала у фільмах «Здичавілі» та «Волонтери», стала голосом Ірини Цибух.
Після читань відбувся благодійний аукціон — актори розіграли особливі лоти, які надали самі герої історій. Серед лотів: книжка Юрія Марченка, вінілова платівка Марата Шевченка та фотографія Ірини Цибух авторства Юлії Кочетової, яка принесла $1800.

100% зібраних під час події коштів організатори передали United Help Ukraine — американській благодійній організації, яка надає гуманітарну, медичну та психологічну допомогу постраждалим від російської війни в Україні з 2014 року. Своєю чергою, United Help Ukraine спрямує всі кошти на потреби добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри».
Раніше ми писали, що у Нью-Йорку відбулися благодійні театральні читання