За три зимові місяці 14,4 мільйона українців подали заявки та отримали фінансову допомогу в межах урядової програми «Зимова єПідтримка». Заявки приймали через застосунки банків-партнерів, у Дії та у відділеннях Укрпошти. А виплати триватимуть до повного завершення обробки всіх заявок.
Як повідомила перша віцепрем’єр-міністерка – Міністерка економіки Юлія Свириденко, програма стала істотною підтримкою для українців під час зимового періоду. Загалом держава вже профінансувала понад 10 мільйонів заявок, з яких більшість оформлена через Дію. Окрему увагу приділили вразливим категоріям населення: пенсіонерам, людям з інвалідністю та мешканцям прифронтових територій. Для них допомога надходила через Укрпошту — таких отримувачів нарахували 1,7 мільйона осіб.
За словами віцепрем’єр-міністра з інновацій Михайла Федорова, ця програма стала абсолютним рекордсменом серед державних сервісів в Україні. Лише за першу добу запуску в Дії зареєстрували 2,5 мільйона заявок, а за весь період дії програми – 12 мільйонів.
На що витрачали допомогу?
Українці використовували отримані 1000 гривень переважно для оплати життєво необхідних витрат. За даними Мінекономіки, найбільші суми пішли на:
- оплату комунальних послуг — 4,9 млрд грн (57% від загальних витрат);
- мобільний зв’язок та інші телекомунікаційні послуги — 1,9 млрд грн;
- розрахунок у закладах харчування — 443 млн грн;
- придбання ліків — 237 млн грн;
- оплату інформаційних та комп’ютерних послуг — 234 млн грн;
- благодійні внески, зокрема на підтримку ЗСУ — 202 млн грн;
- купівлю книжок та друкованої продукції — 178 млн грн;
- транспортні витрати (залізниця, автобуси, громадський транспорт) — 120 млн грн;
- відвідування театрів і кінотеатрів — 80 млн грн;
- оплату поштових послуг — 61 млн грн.
У Мінекономіки додають, що, попри завершення прийому заявок, виплати триватимуть до повного опрацювання всіх звернень, які надійшли до 28 лютого. Використати ці гроші можна буде до кінця 2025 року.
Також може бути цікаво: «Зимова єПідтримка»: які книжки найчастіше обирають українці