fbpx
Slow news

Google спрощує видалення особистої інформації з результатів пошуку

Оновлений інструмент допоможе видалити імена, адреси, телефони й імейли
Кірста Олена, 28.02.2025

Google оголосила про оновлення інструменту «Результати про вас». Він дає змогу користувачам контролювати, яка особиста інформація з’являється в результатах пошуку.

Відтепер відстежувати особисту інформацію простіше: нова функція дозволяє надсилати запит на видалення прямо з результатів пошуку.

Оновлений інструмент допомагає стежити за тим, яка конфіденційна інформація — ім’я, адреса, номер телефону чи електронна пошта — з’являється у відкритому доступі через Google Пошук. Після реєстрації користувач вказує дані, які Google має відстежувати. Якщо інформація з’являється у результатах пошуку, Google надсилає сповіщення — і користувач може одразу надіслати запит на її видалення.

Раніше цей інструмент було складно знайти — він був доступний лише у мобільному застосунку Google або був прихований у налаштуваннях історії акаунту. Тепер функція доступна безпосередньо на сторінці пошуку, що значно спрощує процес, пише The Verge.

Як це працює

Поряд із кожним результатом у Google Пошуку з’являється кнопка меню (три крапки), натиснувши яку, можна вибрати опцію «Видалити цей результат». Після цього користувач зможе вибрати одну з трьох категорій запиту:

  1. Видалення особистої інформації — для захисту конфіденційних даних, зокрема у випадках *доксингу (збору та публікації в інтернеті особистої інформації без згоди. Це можуть бути адреса, номер телефону, електронна пошта чи дані із соцмереж. Зазвичай це роблять, щоб залякати або нашкодити людині).
  2. Юридичне видалення — якщо контент порушує закон (наприклад, порушення авторських прав або поширення матеріалів, пов’язаних із сексуальним насильством над дітьми).
  3. Оновлення застарілих результатів пошуку — нова функція для випадків, коли інформація на вебсайті вже змінена або видалена, але в результатах пошуку все ще відображається стара версія.

Зараз функція доступна користувачам у США, Великій Британії, Ірландії, Австралії, Канаді, Південній Африці, Бразилії, Мексиці, Іспанії, Франції, Швеції, Таїланді, Індії та Індонезії. У майбутньому Google планує розширити перелік країн.

Читайте також у рубриці Slow news
/ Skintet презентував відеоманіфест про свідомий догляд за шкірою
Відео говорить про важливість розуміння власних потреб замість орієнтації на тренди
Kyiv Capitals уперше провели світову хокейну традицію Paint the Ice
Серед написів — «Слава Україні!», Free Azov, «Дякую ЗСУ»
У Claude з’явилася функція створення та поширення ШІ-застосунків
Інструмент працює в бета-версії і вже доступний для всіх користувачів
У Києві відбудуться Всеукраїнські змагання з волейболу сидячи для ветеранів та військових
Дводенні змагання від «Повернись живим» та Мінветеранів доповнять лекції, розваги та інтерактив
Триває конкурс на ескіз «Марки незламності»
Марку присвятять внутрішньо переміщеним особам, біженцям і тим, хто втратив дім
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень