fbpx
Slow news

Створені за допомогою ШІ твори можуть отримати правовий захист у США

Бюро авторських прав США визначило умови отримання авторських прав на роботи, створені з використанням штучного інтелекту
Кірста Олена, 02.02.2025

Бюро з авторських прав США оприлюднило звіт, у якому визначило свою позицію щодо авторських прав на твори, створені за допомогою штучного інтелекту. У відомстві заявили, що митці можуть претендувати на захист таких робіт, однак лише за умови, що ключову частину створила людина.

Згідно із заявою бюро, чинні закони є достатньо гнучкими для адаптації до новітніх технологій. Митець може отримати авторське право на роботу, якщо ШІ використано як допоміжний інструмент, а людина відіграла вагому роль у створенні цього твору. Наприклад, якщо художник створює колаж, у якому використовує елементи, згенеровані ШІ, то цей колаж може бути захищений авторським правом. Або якщо ШІ лише поліпшував текст чи генерував зображення за вказівками людини — такий твір можна захистити авторським правом. У кожному окремому випадку рішення ухвалюватимуть з урахуванням рівня участі людини та її творчого внеску у створення матеріалу.
Представники бюро з авторських прав США пояснюють, що просто ввести текстовий запит у ШІ-програму (наприклад, написати «згенеруй картину в стилі Ван Гога») недостатньо для отримання авторського права. Також об’єктами авторського права не можуть бути тексти, створені чатботами, адже головна частина процесу належить машині, а не інтелекту людини.
У бюро наголосили, що ключовим чинником у питанні авторського права залишається людська творчість. Включення до захисту матеріалів, у яких домінують елементи, створені ШІ, може суперечити конституційним засадам авторського права, а не сприяти їх реалізації.
«Після розгляду коментарів громадськості та поточного стану технологічного розвитку ми дійшли висновку, що центральним елементом авторського права є людська творчість. Якщо ця творчість виражається через використання систем штучного інтелекту, вона продовжує підлягати захисту. Однак поширення захисту на матеріали, виражальні елементи яких визначаються машиною, швидше підірве, ніж сприятиме конституційним цілям авторського права», — йдеться у звіті.
У відомстві додають, що цей висновок є результатом ретельного аналізу чинного законодавства, до якого долучилися художники, розробники штучного інтелекту та представники громадськості. 
Читайте також у рубриці Slow news
Meta створила посібник для роботи з Threads
У ньому пояснили, як працюють алгоритми й налаштування соцмережі
Для користувачів Google у США з’явилась функція Ask for Me
Вона дає змогу бронювати послуги локальних бізнесів за допомогою штучного інтелекту
Google створила інструмент для аналізу маркетингових кампаній
Meridian допоможе маркетологам краще оцінювати ефективність реклами
Мстислав Чернов на фестивалі «Санденс» здобув нагороду за фільм «2000 метрів до Андріївки» 
Стрічка про український контрнаступ показує реалії війни та боротьбу за свободу
Компанія OpenAI оголосила про вихід OpenAI o3-mini 
Вона надає швидші й точніші відповіді та доступна у безплатній версії ChatGPT
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень