fbpx
Slow news

В Україні презентували третій том документального проєкту Living the War

Він містить фотодокументацію, інтерв’ю, а також історії людей, які пережили окупацію
Кірста Олена, 28.01.2025

В Україні вийшов друком третій том англомовної серії книжок Living the War, орієнтований на міжнародну аудиторію. Видання має допомогти іноземцям краще зрозуміти реалії життя українців під час російської агресії, яка розпочалася ще задовго до повномасштабного вторгнення.

До нового тому увійшло вісім історій очевидців, які пережили окупацію з 2014 року. Серед них — розповіді про мародерство окупаційних військ, протидію російській пропаганді та евакуацію сімей у безпечні місця. Також видання містить спогади українців про облогу рідного міста, втечу з фільтраційних таборів та інші історії.
«У цій книзі ми намагаємося відповісти на одне з найскладніших запитань: що таке російська окупація? Ми вважаємо, що один із найкращих способів знайти відповіді — це особисті історії людей», — розповіли автори проєкту.
Серед історій, які увійшли до видання — розповідь журналіста та першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, який у червні 2024 року повернувся з російського полону.
Книжка також містить свідчення про пограбування приватних будинків окупаційними військами, облогу міст, втечу з фільтраційних таборів та утримання сотень заручників у тісному шкільному підвалі. Крім текстових історій, у виданні представлена фотоісторія Еміне Зіятдінової, яка документувала життя в окупованому Криму після анексії у 2014 році, та фотодокументація Михайла Палінчака зі звільнених територій у 2022/2023 роках.
До книжки також увійшли аналітичні роздуми експертів про природу та наслідки російської окупації. Своїми думками поділилися лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук, президент Київської школи економіки Тимофій Милованов та експерт із питань пам’яті Антон Дробович.
Читайте також у рубриці Slow news
У Києві відкрилася «Студія 72» — новий простір для зйомок і культурних подій
Засновниками є фотографи, які познайомились на фронті й працюють з темами війни, культури та пам’яті
Пікачу та Снорлакс стали «амбасадорами сну» в Японії
Ініціатива привертає увагу до проблеми недостатнього сну серед дітей і підлітків
/ Skintet презентував відеоманіфест про свідомий догляд за шкірою
Відео говорить про важливість розуміння власних потреб замість орієнтації на тренди
Kyiv Capitals уперше провели світову хокейну традицію Paint the Ice
Серед написів — «Слава Україні!», Free Azov, «Дякую ЗСУ»
У Claude з’явилася функція створення та поширення ШІ-застосунків
Інструмент працює в бета-версії і вже доступний для всіх користувачів
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень