На цьогорічному Берлінському міжнародному кінофестивалі (Берлінале) відбудеться світова прем’єра українського документального фільму «Спеціальна операція» режисера Олексія Радинського.
Стрічка розповідає про події в зоні відчуження Чорнобильської АЕС під час російської окупації. Її покажуть у програмі Forum Expanded, що спеціалізується на експериментальному й політичному кіно.
Фільм створено за підтримки проєкту The Reckoning Project, який документує російські воєнні злочини в Україні. В основі сюжету — записи з камер відеоспостереження, встановлених на Чорнобильській АЕС, які зафіксували захоплення станції, події під час окупації та відступ російських військ. Завдяки відважності працівників ЧАЕС ці відеоматеріали вдалося зберегти й долучити до кримінальної справи, яку ініціював Офіс Генерального прокурора України.
Фільм було створено у співпраці між українським колективом Група Кінотрон, литовською студією Studija Kinema (ко-продюсерка Юрґа Кей) та Лабораторією журналістики суспільного інтересу. Продюсеркою стрічки є Люба Кнорозок, яка також є продюсеркою The Reckoning Project. За її словами, ця стрічка є результатом багаторічної праці.
Цей фільм – результат кропіткої роботи нашої команди спільно з Лабораторією журналістики суспільного інтересу впродовж майже трьох років. Ця безпрецедентна у своєму роді співпраця документалістів з Офісом Генерального прокурора України є прикладом того, як можна нагадувати світовій спільноті про те, що воєнні злочини не мають строку давності.
Олексій Радинський — режисер і сценарист, чиї роботи здобули визнання на кінофестивалях в Обергаузені, на Docudays UA, МКФ «Молодість» та інших. Його короткометражний фільм «Чорнобиль 22» також присвячений подіям в зоні відчуження під час російської окупації.
Люба Кнорозок — продюсерка документальних і художніх фільмів, які брали участь у світових кінофестивалях, зокрема у Венеції, Роттердамі, Берліні та Обергаузені.