На фасаді Міністерства закордонних справ України презентували 47-му мініскульптуру ініціативи «Шукай!», яка присвячена культурній дипломатії.
Центральною темою скульптури став «Щедрик» — всесвітньо відома мелодія, створена українським композитором Миколою Леонтовичем. Мініскульптура виконана у формі пташки, яка тримає дзвоник і перші ноти легендарної щедрівки. Біля об’єкта встановлена кнопка, що дає змогу почути архівний запис «Щедрика» у виконанні капели Олександра Кошиця, зроблений під час їхнього американського турне 1922 року.
За словами творців проєкту, цей твір став символом перемоги української культури на міжнародній арені. У 1919 році, коли більшовики наближалися до Києва, керівник УНР Симон Петлюра організував культурний тур Української республіканської капели. «Щедрик» був частиною цього світового туру, що згодом привів до появи популярної західної версії мелодії — Carol of the Bells.
Юлія Бевзенко також наголошує, що через мініатюрні мистецькі об’єкти її ініціатива знайомить мешканців і гостей Києва з багатством української історії та культури. Встановлення мініскульптури на фасаді МЗС є символічним, адже «Щедрик» уособлює силу культурної дипломатії, яка підкорила серця Європи та США навіть у часи великих випробувань для України.
Проєкт реалізовано за підтримки KredoBank, що профінансував створення об’єкта.
«Історія „Щедрика” — це символ перемоги культури над часом і обставинами. Коли Україна була окупована, ця пісня підкорювала сцени Європи та світу, нагадуючи про Україну, гідність і національну ідентичність. Ми переконані, що мелодія цієї маленької пташки продовжить лунати, об’єднуючи цивілізований світ, даруючи надію і тепло в серцях», — прокоментував Якуб Карновскі, перший заступник голови правління АТ «Кредобанк».