fbpx
Slow news

Скульптуру Маленького Принца повернули на Пейзажну алею

Замість зламаної вандалами руки фігура тепер має біонічний протез
Кірста Олена, 02.12.2024

Скульптуру Маленького Принца, одного із символів Пейзажної алеї в Києві, повернули на її звичне місце після двох років реставрації. Тепер герой мозаїчної композиції має біонічний протез замість правої руки, що була втрачена внаслідок вуличного вандалізму.

 

Ідея встановлення протеза виникла в межах проєкту «Тримай мою руку». Ця ініціатива покликана підтримати людей, які втратили кінцівки через війну, а також привернути увагу до теми інклюзивності.
У 2022 році вандали зламали руку Маленького Принца. Скульптура, яку створив Костянтин Скритуцький, простояла пошкодженою два роки, поки її не відправили на реставрацію. Біонічний протез став не лише практичним рішенням, а й потужним художнім образом.
 
«Поява скульптури Маленького Принца з протезованою рукою у публічному просторі в центрі Києва — це наші мистецькі слова про розуміння, про руйнування бар’єрів між “нами” й тими, кого суспільство часом несправедливо маркує як “інших”», — розповів у себе в інстаграмі автор скульптури Костянтин Скритуцький.
Скульптор зазначив, що повернення оновленого Маленького Принца в центр Києва — це не лише жест реставрації, а й мистецьке звернення до суспільства. Протезована рука стала символом боротьби з бар’єрами, які часто виникають між суспільством та людьми з інвалідністю.
 
 
 
 
 
«Повернення скульптури — це маніфестація внутрішньої сили, краси та цінностей, які символізує Маленький Принц. “Найголовнішого очима не побачиш” — саме так. Але іноді на це найголовніше потрібно вказати. Протезована рука Маленького Принца стає матеріальним нагадуванням всім нам, що втрати і травми можуть вразити наші тіла. Але це наш вибір — залишатися людьми попри все, що трапилося з нами, з іншими людьми, з Маленьким Принцем. Він пройшов непростий шлях, але він лишився собою: турботливим, щирим, спостережливим, мудрим», — додає скульптор.
Читайте також у рубриці Slow news
В Україні стартувала кампанія з розвитку соціоемоційних навичок у дошкільників
Проєкт «НУМО гратись-розвиватись» пропонує ігри та вправи на допомогу батькам
Укрпошта презентує марку до Дня матері
Марку «Я живу тобою…» випустять на знак шани та подяки українським матерям
Молочні етикетки «Галичина» стали простором для українського мистецтва
Цією кампанією бренд прагне популяризувати українську культуру в побуті
Застосунок для знайомств RAW випустить каблучку, що може сигналізувати про зраду
Ґаджет із вбудованими сенсорами використовує ШІ для аналізу емоцій та поведінки партнера
Новий фотопроєкт ПУМБ і Playboy показує силу жінок після поранень
В об’єктиві воєнного фотографа Костянтина Ліберова — п’ять жінок, які отримали важкі поранення внаслідок російської агресії
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень