Дизайн-бюро Spiilka презентувало третій випуск серії журналів «Літопис українського дизайну», який цього разу зосереджений на темі військового дизайну.
Видання стало своєрідним відображенням викликів воєнного часу через творчість і дизайнові рішення, а також даниною поваги захисникам та захисницям України. Новий номер розпочинається розповіддю про Ніла Хасевича, дизайнера ОУН і УПА, який творив в умовах підпілля. Його роботи стали символами української визвольної боротьби середини ХХ століття.
«Цей номер, як і два попередні, створено під час війни. Ми назвали його “Військовим”, проте він радше є “Воєнним”, адже у визвольній боротьбі 2014–202? років війна стала окремою великою категорією дизайну», — пояснюють на інстаграм-сторінці видання.
До випуску увійшли численні теми, що висвітлюють як історичні, так і сучасні аспекти військового дизайну. Серед них:
- шрифти та офіційний стиль Збройних Сил України;
- піар-кампанії «Гвардії наступу» та «Тиловиків “Азову”»;
- застосунок «Повітряна тривога»;
- соціально-політична графіка;
- військовий транспорт та зброя тощо.
Також це число «Літопису українського дизайну» містить згадку про Конструкторське бюро авіаційного заводу «Антонов» — історію про їхні військові літаки.
За словами команди Spiilka, серія «Літопис українського дизайну» покликана показати багатогранність української творчості, зокрема в умовах війни. Загальна мета проєкту — випустити 10 номерів, а також створити англомовну книгу «Антологія українського дизайну», пише DTF Magazine.