Новий проєкт британської телекомунікаційної компанії Virgin Media O2 Daisy, або «ШІ-бабуся» — це інтерактивний чатбот, що вдає із себе старшу жінку, щоб захистити вразливі групи населення від телефонних аферистів.
Daisy говорить повільно, наївно, постійно відходить від теми і тривалий час не відповідає на головне запитання шахраїв, чим значно затримує їхню «роботу», пише Forbes.
Daisy ж працює завдяки використанню кількох ШІ-моделей. У неї є власний спеціальний номер. Команда з боротьби із шахрайством додала його до списків контактів, якими користуються шахраї. Цей чатбот слухає дзвінки, трансформує голос у текст і підбирає відповідь за допомогою великої мовної моделі, створеної виключно для цього. ШІ-помічниці додали стилю доброзичливої британської бабусі, що спілкується із шахраями про свою кішку Флафі, хобі та улюблений стиль в’язання. Цей підхід виявився ефективним — «ШІ-бабуся» вже поспілкувалася із шахраями кількасот годин.
Щоб створити більш реалістичний досвід для шахраїв, компанія залучила фахівця зі скамбейтингу, який допоміг навчити штучний інтелект тактик затримування розмов. Кожен, хто пробує обдурити Daisy, вважає, що розмовляє зі справжньою старшою жінкою, яка, виявляється, зовсім не поспішає ділитися особистими даними, як-от номером банківської картки.
Лондонська креативна агенція VCCP Faith створила для Daisy образ милої жінки в окулярах та з сивиною, щоб привернути увагу суспільства до проблеми шахрайства. Як зазначають автори проєкту, цей метод допомагає не лише блокувати зусилля шахраїв, а й привертає увагу до захисту людей від телефонного обману. Daisy має свою окрему телефонну лінію, що є частиною списків номерів, на які часто телефонують шахраї.
Завдяки успіху Daisy Virgin Media O2 заохочує користувачів до підвищеної пильності та пропонує передавати підозрілі дзвінки чи повідомлення на спеціальний номер компанії. У компанії сподіваються, що їхня розробка стане не лише важливим засобом протидії, а й надихне інших на створення подібних «фальшивих бабусь» для ще ефективнішого захисту від телефонних шахраїв.
Раніше ми писали, що Kodak розробив ШІ-інструмент для допомоги пацієнтам з деменцією