fbpx
Slow news

Вийшов новий фільм із циклу «Фортеця Маріуполь»

Його героїнею стала медикиня полку «Азов» із позивним «Хрещена»
Кірста Олена, 11.11.2024

BABYLON’13 продовжує цикл фільмів, що увічнює героїзм захисників Маріуполя. Проєкт розпочався у 2022 році під час облоги міста і вже отримав міжнародне визнання.

Оборона Маріуполя тривала 86 днів, під час яких українські військові обстоювали місто в повному оточенні, демонструючи відвагу й силу духу. Автори проєкту розкривають історії бійців полку «Азов», серед яких ті, хто вижив під час облоги «Азовсталі» і пройшов російський полон. Проєкт отримав міжнародні нагороди та привертає увагу до долі тих, хто потрапив у полон. Він уже отримав міжнародне визнання на фестивалях, а деякі фільми циклу здобули престижні нагороди, зокрема «Золоту Дзигу» та Black Cat Documentary Human Rights Award.

Перша частина документального циклу була презентована в березні/квітні 2022 року, у період повного оточення Маріуполя російськими військами. У цей час режисерка Юлія Гонтарук проводила інтерв’ю з бійцями «Азову», розповідаючи світові про їхню боротьбу на «Азовсталі».

Другий випуск, що складається з трьох фільмів, вийшов восени минулого року. У ньому зображені герої, які загинули, повернулися з полону чи досі залишаються в неволі.

Новий етап циклу стане заключним і буде присвячений воїнам, які понад два роки перебували в полоні, повернулись додому і проходять реабілітацію. Перший фільм заключного циклу знайомить глядачів із Тетяною Теплюк із позивним «Хрещена» — 70-річною медикинею полку «Азов», яка пройшла шлях від медсестри в Афганістані до фронтової медикині у Маріуполі. Під час оборони міста вона працювала поруч зі своїми побратимами й посестрами. Після облоги Тетяна потрапила у російський полон і провела там 228 днів у важких умовах.

Відомо, що режисерка Юлія Гонтарук готує ще кілька фільмів. Зокрема, вона екранізує історію Артема Дубіни з позивним «Нікополь», який під час облоги Маріуполя отримав тяжке поранення шиї. Після майже 28 місяців у полоні у вересні 2024 Артем повернувся додому. Саме його історія стане частиною завершального етапу циклу «Фортеця Маріуполь».

Проєкт реалізовують за підтримки Українського культурного фонду. Усі фільми циклу можна буде переглянути на ютуб-каналі Babylon’13.

Читайте також у рубриці Slow news
Depositphotos оголосив 7 креативних трендів на 2025 рік
Серед них ШІ-мистецтво, гіперсентименталізм і концепція вабі-сабі
Французи створили вимірювач булінгу в школах
Інструмент допомагає дітям розпізнавати небезпечні форми поведінки
Безплатний шрифт Unity Sans: підтримка для українського бізнесу
Його розробили Banda Agency, Kyiv Type Foundry та 58 дизайнерів зі всього світу
У Києві проведуть акцію на підтримку ув’язнених і зниклих безвісти митців та журналістів
Організатори наголошують на важливості звільнення незаконно ув’язнених цивільних і військовополонених
Apple Music випустила колекційну книгу зі 100 найкращими альбомами
У топі — платівки Майкла Джексона, The Beatles, Лорін Гілл та Френка Оушена
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень