fbpx
Slow news

Нові можливості для ветеранів та військовослужбовців

Перший Центр реінтеграції для звільнених з полону та курс з основ ведення бізнесу для ветеранів, їхніх родин та родин загиблих
Кірста Олена, 04.11.2024

З’явились нові ініціативи для підтримки ветеранів, чинних військовослужбовців і воїнів, які повернулися з полону, — Центр реінтеграції для військових, які повернулися з полону, та нова Академія підприємництва для ветеранів у Києві. Розповімо про них докладніше.

Центр реінтеграції для звільнених з полону військовослужбовців

Центр реінтеграції для військових, які повернулися з полону, розпочав роботу на базі одного з медичних закладів Міноборони. Розташований у центральному регіоні, він надає комплексну підтримку тим, хто пройшов через військовий полон. Центр забезпечує комплексний підхід: медичну, психологічну та реабілітаційну допомогу, а також юридичну підтримку та допомогу з оформленням документів для адаптації в цивільному житті. Заклад уже обслуговує 100 осіб, у перспективі його розширять до 200 місць.

Підтримка, яку пропонує Центр, охоплює всі етапи реінтеграції військових. Окрім медичних послуг, тут забезпечують повний спектр реабілітаційних процедур, допомагають відновити документи та надають консультації з юридичних питань, що дає змогу військовим легше адаптуватися до повернення додому. Міністр оборони Рустем Умєров зазначив у своєму фейсбуці, що це важливий крок у наданні допомоги тим, хто віддав своє здоров’я за Україну.

«Ми також вже отримали перші пропозиції та побажання від військовослужбовців і медичного персоналу. Усі вони будуть враховані Департаментом охорони здоров’я Міноборони. Наш обов’язок — подбати про тих, хто жертвує своїм здоров’ям та життям для захисту України», — додав міністр.

Київська академія підприємництва для ветеранів, їхніх родин та родин загиблих

Київська академія підприємництва, яку організував Київський міський центр «Аскольд», надає можливості для ветеранів і ветеранок, їхніх родин та родин загиблих воїнів опанувати основи підприємництва. Про це повідомила у фейсбуці заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Академія прагне допомогти ветеранам та їхнім сім’ям у створенні власного бізнесу. Учасники дізнаються про права підприємця, управління командою, а також опанують основи фінансового й маркетингового менеджменту.

Програма передбачає також підтримку фахівців із державних органів, таких як Податкова служба, Пенсійний фонд та ДСНС. Вони ознайомлять учасників із реєстраційними процедурами, оподаткуванням, грантами та кібербезпекою.

«Академія підприємництва — це важлива частина соціальної підтримки людей, які прагнуть стати підприємцями. Ми хочемо, щоб ветерани, їхні родини та родини загиблих мали легкий доступ до інформації та ресурсів, які допоможуть їм створити або розвинути бізнес та здобути економічну незалежність», — повідомила Марина Хонда.

Проєкт навчає:

  • як розпочати власну справу з нуля та знайти «свою» ідею;
  • як займатися чимось цікавим, інноваційним і прибутковим;
  • як сформувати ефективну команду та стати успішним лідером.

Також під час навчання учні дізнаються про державні програми з відкриття та підтримки бізнесу (зокрема, гранти для ветеранів та ветеранок, членів їхніх сімей); про систему оподаткування під час створення власного бізнесу; порядок реєстрації фізичної або юридичної особи для створення власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їхніх сімей; порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також порядок зарахування періодів роботи до страхового стажу тощо.

Навчання відбуватиметься у форматі онлайн-зустрічей, що дасть змогу ветеранам отримувати необхідну інформацію незалежно від місця проживання. За словами заступниці голови КМДА Марини Хонди, ця програма є ключовим інструментом для надання ветеранам можливості розвинути свою справу та досягти економічної самостійності.

Навчання безоплатне. Розпочнеться 2 грудня й триватиме впродовж 2 тижнів.

Деталі та реєстрація — за посиланням.

Читайте також у рубриці Slow news
 «Культурний десант» випустив кліп про діалог між військовими та цивільними
«Поговорімо» — це історія війни, її наслідків і запрошення до діалогу
«Повернення додому»: у Києві з’явилась нова мініскульптура
Вона зображає два поїзди, які повертають українців додому
ChatGPT тепер має функцію пошуку в інтернеті
Користувачі отримуватимуть швидкі відповіді з посиланнями на джерела інформації
Із чого починають розмову українці?
Дослідження Gradus Research розкрило популярні теми для невимушених розмов у європейців та українців
Коробки макаронів Barilla перетворили на квитки в нью-йоркське метро
Бренд поєднав турботу про соціальні зв’язки з креативним підходом до реклами
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень