Харківський академічний драматичний театр, який планують перейменувати на честь письменника Григорія Квітки-Основ’яненка, представив новий брендинг і концепцію дизайну.
Над розробкою нового дизайну працював український дизайнер Олексій Чекаль, пише видання «Люк».
Ідея нового візуального стилю театру
Редизайн став логічним продовженням майбутньої зміни не лише назви, а й загальної концепції театру. Оновлений графічний стиль поєднує елементи харківського конструктивізму та модерну із сучасними технологіями. Для розробки нового візуального стилю були об’єднані елементи традицій та інновацій. Візуалізація відображає риси харківського конструктивізму та модерну, доповнені сучасними технологіями, такими як Processing та Fractal Geometry.
Дизайнер Олександр Чекаль пояснив, що відмова від стилістики ХІХ століття пов’язана з прагненням уникнути імперського спадку в шрифтах та естетиці того часу. Дослідження ґрунтувалися на ідеях українського науковця Юрія Шевельова, який говорив: «Світ сприйме нас лише модерними». Відтак новий візуальний стиль театру підкреслює погляд у майбутнє, водночас спираючись на історичні традиції.
Символізм квітки у новій айдентиці
Ключовим елементом візуальної айдентики стала квітка як символ родючості та краси. На думку Чекаля, використання квітки як візуального елемента також перегукується з роботами таких відомих митців, як Василь Єрмілов та Борис Косарєв, що активно працювали у харківському культурному просторі.
Однак новий графічний образ квітки — це не статичне зображення. Він розвивається за принципами футуристичного органічного зростання, змінюючись від простих до складних форм. Цей підхід символізує динамічність та еволюцію театру, що прагне постійно адаптуватися до сучасних викликів.
Шрифт із харківськими традиціями та сучасним експериментом
Для проєкту був спеціально розроблений варіативний шрифт, який поєднує елементи класичного гротеску з експериментальними акцидентними формами. Це рішення дає змогу театру зберегти спадок харківської типографії, одночасно відкриваючи нові можливості для графічних експериментів. Шрифт також може адаптуватися до різних форматів і контекстів, розповів дизайнер.
Окрім Олексія Чекаля над редизайном театру також працювали директор театру Олег Яцина, драматург Дмитро Терновий та керівниця літературно-драматичної частини Ніка Хворостенко.
Раніше ми писали, що для театру Франка створили нову айдентику