Чорна п’ятниця залишається одним з інструментів для збільшення продажів, особливо, якщо враховувати поведінкові тренди споживачів. Inweb Media зібрали статистичні факти на основі даних за 2023 рік, завдяки яким компанії можуть підготуватися до сезону знижок у 2024 році, підлаштувавши свої маркетингові стратегії та пропозиції до потреб покупців.
Половина українців планує покупки на Чорну п’ятницю
За даними Kantar, у 2023 році 50% українців, які знали про Чорну п’ятницю, скористалися знижками. Найактивніші покупці — молодь 18-29 років (60%) та жителі великих міст із населенням понад 500 тис. осіб (57%). Однак, у порівнянні з 2021 роком, частка тих, хто планував робити покупки, знизилася з 64% до 57%.
Онлайн-шопінг набирає обертів
У США понад 90 мільйонів споживачів обрали онлайн-платформи для покупок під час Чорної п’ятниці 2023 року, порівняно з 87,2 мільйонами у 2022-му. В Україні тенденція також зберігається: 66,4% усіх покупок під час акції було здійснено онлайн, згідно з даними monobank. Тож бізнесам радять звернути увагу на оптимізацію своїх сайтів та пропонувати знижки для самовивозу, щоб відповідати очікуванням клієнтів.
Мобільні пристрої — головний інструмент покупок
Дані Rozetka показують, що 79,3% трафіку на Чорну п’ятницю 2023 року йшло зі смартфонів. У США цей показник сягнув 54%, що на 10,4% більше, ніж у 2022-му. Це підкреслює важливість адаптації сайтів під мобільні пристрої та розробки мобільних додатків.
Зростання впливу соціальних мереж
Понад 48% покупців у США шукали знижки через соціальні мережі, а ще 19% моніторили їх на сайтах компаній. Це вказує на важливість активної присутності брендів у соцмережах та використання цільових email-розсилок для просування знижок. У 2023 році компанії розіслали понад 1,83 млрд рекламних повідомлень, що на 13% більше, ніж у 2022.
Рання підготовка до знижок
32% споживачів у США почали купувати ще до основного дня розпродажів, скориставшись попередніми акціями. Це свідчить про те, що період знижок стає довшим, а брендам варто планувати маркетингові кампанії заздалегідь, щоб привернути більше уваги покупців.
Етичний шопінг стає пріоритетом
Згідно з дослідженням AIN, 78,8%, проведеним у 2024 році, українців перевіряють, чи вийшли бренди з російського ринку, перш ніж купувати їхні товари. Попит на продукцію компаній, які демонструють етичну позицію, продовжує зростати. Це вказує на необхідність для бізнесів комунікувати свої цінності та підкреслювати підтримку України.
Понад 2 млн українців мають картки Національного кешбеку
Українські виробники можуть підвищити залученість клієнтів під час Чорної п’ятниці завдяки національній програмі кешбеку. За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, понад 2 мільйони українців вже користуються картками Нацкешбеку. Ця програма відкриває можливості не лише для споживачів, а й для ритейлерів, які можуть запропонувати додаткові стимули для покупок.
З моменту запуску програми українцям було повернуто понад 73,2 мільйона гривень кешбеку. Сьогодні у проєкті беруть участь 260 тисяч товарних позицій та 610 ритейлерів, що забезпечує широкий вибір для споживачів та збільшує шанси бізнесу на активні продажі.
Цей механізм дозволяє українським компаніям підвищити лояльність клієнтів, які отримують часткове повернення витрачених коштів, стимулюючи тим самим активність під час періоду знижок.
Раніше ми писали, що в Україні провели дослідження щодо гендерно зумовленого насильства