Двоє студентів Гарварду використали смартокуляри Meta, щоб продемонструвати небезпеку автоматизованого збирання особистих даних людей через стрими в інстаграмі.
Студенти розробили систему під назвою I-XRAY, яка за допомогою технології розпізнавання обличчя й штучного інтелекту автоматично знаходить та об’єднує інформацію про незнайомців. Зокрема, їхні імена, місця роботи, адреси й навіть частково номери соціального страхування. Така технологія порушує серйозні питання щодо приватності та безпеки, пише Engadget.
Винахідники вирішили використовувати саме смартокуляри Meta через їх зовнішню схожість на звичайні окуляри і вбудовану камеру. У демо-відео показано, як студенти легко отримують інформацію про перехожих: називають їхні імена, професії та навіть місця, де вони могли зустрічатися. Це відбувається завдяки стриму в інстаграмі. Його обробляє програма, що розпізнає обличчя, знаходить додаткові фото та інформацію з інтернету й передає ці дані у спеціальний мобільний застосунок, розроблений студентами.
Попри значний позитивний потенціал технології, наприклад, для створення соціальних зв’язків, її можна використовувати й для небезпечних цілей, зокрема для переслідування людей.
Студенти це визнають, тому вирішили не публікувати код свого винаходу. Натомість вони розповсюдили інформацію про те, як видалити свої особисті дані з відкритих баз, на які вони спиралися під час розробки I-XRAY. Розробники також рекомендують сервіси на кшталт DeleteMe або Incogni для тих, хто турбується про свою приватність.
Meta заявила, що не підтримує використання технології розпізнавання облич для порушення законів чи приватності, наголошуючи, що користувачі її сервісів зобов’язані дотримуватися правових норм під час запису відео й збирання біометричних даних.
Раніше ми писали, що ВООЗ спільно з TikTok показуватимуть користувачам контент про здоров’я