У Києво-Печерській лаврі до Дня захисників та захисниць України презентували проєкт «Військова ікона», що відроджує традиції створення військових ікон. Ініціатива має на меті зберегти й оновити традиції українського іконопису, зокрема барокового стилю, який століттями підтримував дух воїнів.
Започаткований у 2024 році проєкт передбачає відновлення лаврської іконописної школи, яка здавна була важливою частиною української культурної спадщини. За словами гендиректора заповідника Максима Остапенка, відродження військової ікони є символом захисту та духовної підтримки українських воїнів.
Художники-іконописці Лілія Бельська та Юрій Гузенко працювали над іконами, використовуючи техніки, характерні для українського бароко XVIII століття.
Нові військові ікони, створені в межах цього проєкту, передали трьом військовим бригадам ЗСУ: 95-й десантно-штурмовій бригаді, 96-й зенітно-ракетній бригаді та Окремій президентській бригаді імені гетьмана Богдана Хмельницького.
«Це духовно підтримає наших захисників, оскільки вони віддалені від рідних домівок, від своїх близьких, від храмів. Так вони матимуть можливість через капеланів, через спільну молитву і через ікону, підносити свої молитви до Бога», — зауважив військовий капелан Окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького Андрій Гуль.
Образи, створені в межах проєкту «Військова ікона», виконані з дотриманням геральдики військових частин. Окрім великих бригадних ікон, військовослужбовці зможуть отримати мініатюрні персональні ікони, створені за аналогом оригіналу. Це дасть змогу воїнам постійно мати біля себе духовний оберіг навіть у найгарячіших точках фронту, кажуть ініціатори проєкту.
Раніше ми писали, що «Громадське радіо» та StopFake створили ютуб-проєкт «Шик Шок Фейк»