Українська комунікаційна агенція Be—it Agency разом із Міністерством розвитку громад та територій України представили нову інформаційну кампанію «Нарешті їдемо спокійно!».
Метою проєкту є інформування громадян про реформу міжнародних автобусних перевезень, яка спрямована на поліпшення комфорту, передбачуваності та безпеки подорожей. Кампанія була створена за підтримки проєкту USAID «Трансформація комунікацій».
Ініціатори проєкту кажуть, що попит на автобусні перевезення різко зріс через повномасштабне вторгнення та обмеженість інших видів транспорту. За даними міністерства, у 2023 році понад 7,5 мільйона українців скористалися автобусними перевезеннями для перетину кордону, зокрема 90% з них — жінки, багато з яких подорожували з дітьми. Реформа автобусних перевезень покликана зробити поїздки комфортнішими та безпечнішими, особливо для тих, хто повертається додому.
Згідно з результатами опитування, проведеного за ініціативи Міністерства відновлення та підтримки проєкту USAID «Трансформація комунікацій», понад 30% пасажирів, що їздили за кордон у піковий сезон, не готові рекомендувати поїздку автобусом. Усвідомлення цих проблем допомогло краще зрозуміти потреби цільової аудиторії: пасажирів, компаній-перевізників та всіх українців, зацікавлених подорожувати автобусом, кажуть творці креативної кампанії.
Креативна команда Be—it Agency розробила комунікаційну стратегію та брендинг реформи. Для створення лого вирішили поєднати фізичний рух автобуса та метафору руху вперед у межах реформи автобусних перевезень. Вертикальні смуги передають ніби зафільмований у секундному кадрі на довгій витримці рух автобуса по трасі. Літера «А» у вигляді кабіни символізує зміст реформи (саме автобусні перевезення).
У соціальних мережах міністерства також презентували анімаційні ролики та відео, яке у дотепній та легкій формі розповідає про основні переваги реформи. Креативна директорка агенції Анна Плющевська пояснила, що головним персонажем одного з рекламних роликів став школяр, який тепер безпечно повертається додому разом із мамою.
«Ми вирішили створити невимушену та позитивну атмосферу, обравши головним персонажем ролика хлопчика-школяра. Раніше йому не подобались подорожі, адже його мама дуже нервувала. Тепер вони повертаються додому без додаткового стресу: читають книжки, грають, слухають музику та проводять час разом. Прості, але необхідні для звичайних пасажирів радощі, через які ми розповіли про головні надбання реформи», — додає Анна Плющевська.
Також комунікаційна кампанія охоплює створення PR-матеріалів, кампанію в соціальних медіа, а також розміщення аутдор у травні та червні цього року в Києві та прикордонних регіонах України, територією яких зараз здійснюються міжнародні перевезення пасажирів.
Раніше ми писали, що LinkedIn непомітно видалив функцію ШІ-підказок зі стрічки