fbpx
Slow news

Польща висунула на «Оскар» фільм про українців

У стрічці «Під вулканом» зображено історію української родини на початку повномасштабного вторгнення
Кірста Олена, 21.09.2024

Оскарівський комітет Польщі вибрав фільм, який представить країну на премії «Оскар-2025». Стрічка режисера Даміана Коцура «Під вулканом» розповідає про українську родину, яку звістка про початок повномасштабного вторгнення застала під час відпустки за кордоном.

Стрічку буде представлено в номінації «Найкращий фільм іноземною мовою», повідомили в Оскарівському комітеті Польщі.

У центрі сюжету українська родина Коваленків, яка в лютому 2022-го проводила відпустку на Тенерифе. В останній день відпочинку вони дізнаються, що в Україні розпочалося повномасштабне вторгнення рф. Родина вирішує залишатися в Іспанії, де їм доводиться боротися з ізоляцією, боргами та сімейними конфліктами. Автори подають історію з погляду 16-річної доньки головних героїв — Софії.

Над сценарієм працювали режисери Даміан Костур і Марта Конажевська. Головні ролі у фільмі «Під вулканом» зіграли українські актори Роман Луцький («Відблиск», «Сторожова застава»), Анастасія Карпенко («Я і Фелікс», «Як там Катя?»), Софія Березовська та Федір Пугачов.

Оператором став Микита Кузьменко, відомий за роботою над фільмами «Памфір» та «Жива ватра».

Після оголошення українськомовного фільму кандидатом на здобуття премії від Польщі мережу заполонила хвиля критики щодо такого рішення Оскарівського комітету. Однак Даміан Коцур на своїй сторінці у фейсбуці заявив, що йому було важливо зняти фільм про актуальне.

«Я зняв фільм про те, що вважаю важливим і що може стосуватися всіх нас. Як Людина, яка повинна мати емпатію, я зняв фільм про людей, яких ми не можемо забути, і це не лише українці», — зазначив режисер.

Прем’єра фільму «Під вулканом» відбулася 8 вересня в межах Міжнародного кінофестивалю в Торонто, а наприкінці місяця його покажуть в основній конкурсній програмі Польського кінофестивалю в Гдині. Також цієї осені стрічку покажуть на великих європейських та світових фестивалях.

Читайте також у рубриці Slow news
/ Skintet презентував відеоманіфест про свідомий догляд за шкірою
Відео говорить про важливість розуміння власних потреб замість орієнтації на тренди
Kyiv Capitals уперше провели світову хокейну традицію Paint the Ice
Серед написів — «Слава Україні!», Free Azov, «Дякую ЗСУ»
У Claude з’явилася функція створення та поширення ШІ-застосунків
Інструмент працює в бета-версії і вже доступний для всіх користувачів
У Києві відбудуться Всеукраїнські змагання з волейболу сидячи для ветеранів та військових
Дводенні змагання від «Повернись живим» та Мінветеранів доповнять лекції, розваги та інтерактив
Триває конкурс на ескіз «Марки незламності»
Марку присвятять внутрішньо переміщеним особам, біженцям і тим, хто втратив дім
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень