У новому підручнику з української мови для 7 класу мапа України зображена без Кримського півострова. На помилку вже відреагувала співавторка Анастасія Онатій.
Книжкова оглядачка та літературна критикиня Тетяна Гонченко у своєму телеграм-каналі «Непозбувний книгочитун» звернула увагу на те, що в рекомендованому Міністерством освіти і науки підручнику з української мови для учнів 7 класу на зображенні мапи України відсутній Кримський півострів. За її словами, друкована версія підручника має таку саму помилку.
Співавторка підручника Анастасія Онатій у своєму фейсбуці відреагувала на обурення користувачів соцмереж і визнала, що під час створення піктограми сталася помилка.
«Почну з головного: ми щиро визнаємо свій недогляд, піктограма у формі України без Криму потрапила в книгу через прикру неуважність. Недоперевірили, недогледіли — ми можемо назвати це по-різному, але факт лишається фактом: ми несвідомо зробили боляче людям і перепрошуємо за це», — написала Анастасія Онатій.
Співавторка підручника також додала, що вони з командою не мали на меті роз’єднувати суспільство, бо Крим — це Україна. Вона також поділилася реакцією верстальників, які пояснили помилку з технічного боку. Вони розповіли, що під час вибору ілюстрацій звертали увагу на правильність мапи та інших графічних об’єктів (герба, прапора). Також кажуть, що придбали зображення на стоковому сховищі зображень.
«Карта не суцільна: вона складається з 2-х контурів. Контур півострова Крим розмістився під час копіювання та перенесення на шар нижче білого кола. А інший контур – розташований на шарі, який вище білого кола. Дизайнер зосередив увагу на контурах, щоб не було зайвих. І, на жаль, не помітив, що об’єкта немає на верхньому шарі», — кажуть графічні дизайнери і додають робочі скриншоти оформлення сторінки.
Анастасія Онатій також запропонувала варіант виправлення цієї помилки. Вона пропонує оголосити флешмоб «Домалюй Крим», у межах якого вчителі зможуть обговорити цю помилку з учнями та разом домалювати Крим на мапі.
Відреагував на ситуацію і вчитель української мови та літератури Артур Пройдаков — переможець премії Global Teacher Prize Ukraine 2021. У фейсбуці він став на захист авторів підручника:
«Певен, що трапляються помилки. Шукати ідеологічні змови та контексти, мені здається, не варто. Пояснення автори написали одразу в соцмережах, прокомунікували, готові обговорити це зі ЗМІ та відповідальними за друк. Сенсу сваритися та критикувати зараз не бачу.
1) Знайшли помилку.
2) Виправили її.
3) Прокоментували та проаналізували.
4) Більше намагаймося не припускатися помилок.
Я точно проти “репресій” та “підручникоциду” через цей епізод», — стверджує педагог.
Користувачі соцмереж розділилися на два табори — одні підтримали авторку й те, що вони з командою визнали помилку, інші ж називають такі помилки злочином і запитують в авторки допису, чи понесуть покарання винні в цій ситуації.
Раніше ми писали, що українці влаштували мистецьку акцію на Венеційському кінофестивалі