fbpx
Slow news

Стрічку «Стихії війни» показали у Франції

Фільм розповідає історії українців, які відчули на собі силу води та вогню внаслідок вторгнення рф
Кірста Олена, 07.09.2024

У Франції презентували документальний проєкт Суспільного «Стихії війни», створений до другої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Фото: Андрій Дмитрик

Над створенням стрічки працювала команда регіонального мовлення Суспільного — головний режисер дирекції регіонального мовлення Сергій Жулін, редакторка проєкту Галина Щерба та графічний дизайнер Андрій Дмитрик.

Фото: Андрій Дмитрик

Героями документального фільму стали українці, яким під час великої війни довелося боротися з природними стихіями: мешканці Херсона та Миколаєва рятувалися від води після підриву росіянами Каховської гідроелектростанції; герої стрічки з міста Суми постраждали внаслідок вогню, коли в їхній будинок влучив ворожий «шахед»; а мешканці Чернігівщини, попри мінування, продовжували обробляти поля.

«Фільм Суспільного “Стихії війни” допомагає переосмислити те, яку ціну платять українці за кожен день війни та як Україна дає раду усім цим стихіям. “Стихії війни” — це документальні історії людей з різних регіонів країни, де їх застало стихійне лихо від російської воєнної агресії», — йдеться в описі до стрічки.

У межах показів у французьких містах Нансі, Епіналь та Люневіль творча група проєкту поспілкувалася з представниками українських громад кількох французьких міст, а також дізналася про життя і проблеми переселенок з України за кордоном.

Фото: Андрій Дмитрик

Редакторка проєкту також зауважила, що для багатьох французів цей фільм став відкриттям, адже проєкт зображає життя українців під час повномасштабної війни не з коротких репортажів з коментарями іноземних журналістів, а із задокументованих реалій без посередників.

Учасники показів документальної стрічки «Стихії війни» активно ділилися враженнями від перегляду. Графічний дизайнер фільму Андрій Дмитрик розповів нашому медіа, що однією з найцікавіших думок від глядачів є те, що такі фільми потрібно показувати дітям, адже він у доволі легкій подачі показує, що відбувається під час воєнних дій в Україні, які наслідки російської агресії та що думають і переживають постраждалі.

Фото: facebook/Galina Shcherba

Одним із таких коментарів від глядачів після перегляду фільму команда проєкту ексклюзивно поділилася з нами:

«Після війни ніщо не буде, як колись, ніхто не буде, як колись. Війна мине….колись мине, лишить після себе понівечені села, спотворені міста та засипану шрамами землю. А ще залишаться люди зі своїми болючими спогадами та прожитими історіями. Згодом земля загоїть свої рани, а спогади повинні жити вічно. Цей фільм показує нам історії звичайних українців в незвичайний час.

Кожна людина переживає війну по-своєму: хтось зі сльозами на очах, хтось із усмішкою на вустах. Є жіночка, що на велосипеді “Україна” їде, щоб відкрити сільський кіоск для тих небагатьох, хто лишилися. Є сестра, яка в затопленій хаті чекає з полону свого брата та мріє разом міняти шпалери, які йому так не подобались. Є військові, які сумлінно виконують свою роботу задля безпеки кожного українця. Є й інші. А є я, яка завдяки цьому фільму дізналася історії цих людей, я, яка лишила частину своєї душі для них назавжди. Поки ми пам’ятаємо, ніщо з цього не буде забуто», — поділилася враженнями від перегляду глядачка Ольга Камозіна.

Покази стрічки у Франції організовували асоціація Les Lumières d’Ukraine та український розмовний клуб «Єдині» за підтримки муніципалітетів міст Нансі, Епіналя і Люневіля.

Читайте також у рубриці Slow news
Розпочалася нова хвиля кампанії «Розірви Коло» проти домашнього насильства
Вона розвінчує стереотипи про домашнє та гендерно зумовлене насильство та інформує про сервіси допомоги
На одязі Los Angeles Apparel з’явились ярлики з історіями працівників
На них зображені портрети швачок, майстрів і моделей бренду
Gemini Live тепер доступний українською
Інтелектуальний помічник допомагає в роботі з електронною поштою, календарем, картами
Створили документ про злочини росії проти українських військовополонених
Ініціатори прагнуть привернути увагу світу до порушень рф норм Женевських конвенцій
Meta відчиняє двері для українських розробників ШІ: грант у $500 000
Перевага проєктам з розвитку економіки, науки, інновацій та державних послуг
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень