ЦУМ Київ у співпраці з благодійним фондом «Творча спадщина родини Марії Примаченко» і Національним музеєм декоративного мистецтва України розпочав осінній артсезон з демонстрації робіт художниці Марії Примаченко на вітринах універмагу.
У такий спосіб прагнуть ознайомити якомога більшу кількість людей з творчістю художниці-наївністки та українською культурою загалом.
Візитівкою Марії Примаченко були зображення фантастичних звірів. Однак, за словами ініціаторів проєкту, себе вона асоціювала з левом. Саме тому на першій вітрині розмістили її роботу «Зьвер Полєски» — автопортрет мисткині.
Друга вітрина знайомить з періодом у житті Марії, коли вона захоплювалася вишиванням. У цій вітрині поєднані квіти з її сорочки та з картини «Ой, ви коні». Ще на одній вітрині зображено рожеву піч, що символізує оселю художниці, в якій вона займалася творчістю та надихалася на створення нових робіт.
У вітринах ЦУМу можна побачити й розписані мисткинею тарелі, зооморфну скульптуру «Крокодил», а також репродукцію картини Примаченко «Мавпа-вершниця», що брала участь у виставці в Парижі, та інші роботи художниці.
«Марія Примаченко прожила дивовижне життя в оточенні фантастичних звірів, птахів, рослин і химерних людей. І залишила нам стільки загадок і скарбів, що вистачить на багато музеїв, вітрин, стін і книжок», — кажуть організатори проєкту.
Марія Примаченко — українська народна художниця, представниця «наївного мистецтва», якому характерні пласкі форми, чисті кольори та відсутність повітряної перспективи. Творчий злет художниці розпочався у 1936 році завдяки серії малюнків «Звірі з Болотні». Мисткиня була лауреаткою Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, також мала звання заслуженого діяча мистецтв УРСР.
Раніше ми писали, що Міноборони створило магазин застосунків для військових