fbpx
Slow news

Особливості працевлаштування ветеранів у 2024 році

У Work.ua провели дослідження
Бабкова Вікторія, 16.08.2024

Онлайн-портал з пошуку роботи та надання вакансій Work.ua провів дослідження щодо того, чи готові українські компанії брати на роботу ветеранів і ветеранок.

За даними Work.ua, у 2024 році кількість вакансій для ветеранів зросла на 82%. Проте аналітика порталу показує, що роботодавці мають низку упереджень до цієї категорії працівників: рідко готові запропонувати їм керівні посади та ототожнюють із людьми з інвалідністю.

Work.ua із посиланням на Український ветеранський фонд стверджує, що працевлаштування ветеранів нині є справжнім викликом. Лише 13% учасників та учасниць бойових дій не спіткали труднощі під час влаштування на роботу. Ускладнення були не лише через відсутність у компаній досвіду працевлаштування ветеранів, а й через інші чинники. Наприклад, більшість респондентів вбачають проблему у відсутності належних, часом інклюзивних, умов праці. Саме із цієї причини дві третини опитаних не бажають повертатися на своє колишнє місце роботи.

У грудні 2023 року Work.ua презентував інструмент самооцінки для організацій — чекліст «Наскільки ваша компанія готова брати на роботу ветеранів». У такий спосіб прагнуть зрозуміти, чи відкритий український бізнес для ветеранів. Станом на сьогодні чекліст пройшли понад 2 000 компаній. Аналітики Work.ua проаналізували їхні відповіді, а також вакансії на сайті з позначкою «Ветеранам». Саме ці дані й стали основою аналітики, яку портал використав під час дослідження.

Кількість вакансій для ветеранів у 2024 році

Роботодавець під час розміщення вакансії на сайті може позначити її фільтром «Ветеранам». Згідно з дослідженням, у лютому 2022 року таких пропозицій було 3 229, у червні ж цього року — вже 12 334. Упродовж 2024 року кількість вакансій для ветеранів зросла на 82%, що не синхронізується із загальним ринком праці, де роботи побільшало на 22%.

У Work.ua вважають, що ситуацію могли змінити кілька чинників. Наприклад, дефіцит кадрів, що змушує роботодавців поступово втрачати категоричність та упередженість щодо ветеранів. Іншим чинником є активне висвітлення в інформаційному середовищі теми працевлаштування учасників та учасниць бойових дій. Також Work.ua додає, що наразі із загальної кількості вакансій частка пропозицій для ветеранів становить 11%.

Області, що надають найбільше вакансій для ветеранів

Найбільшу кількість вакансій для ветеранів і ветеранок пропонують у Київській області, а також у Львівській, Дніпропетровській, Одеській та Івано-Франківській. Є також пропозиції від роботодавців, які шукають працівників онлайн у сферах IT, маркетингу, продажів.

«Якщо проаналізувати частки вакансій для ветеранів у кожній області, стає цікавіше. Бачимо, що в лідерах Херсонська, Тернопільська, Львівська та Миколаївська області. Натомість найменшу частку роботи для ветеранів маємо на Донеччині, Харківщині та Полтавщині», — кажуть у Work.ua.

Розподіл вакансій для ветеранів за галузями

Згідно з дослідженням, розподіл вакансій для ветеранів за галузями показує, що роботодавці бачать їх у стереотипно чоловічих сферах, як-от транспорт, звʼязок, охорона.

Найменше ветеранам пропонують керівних посад — у категоріях «Топменеджмент, керівництво вищої ланки» (менш як 6% вакансій) і «Краса, фітнес, спорт» (3%).

Найчастіше ветеранам пропонують посади:

  • водіїв;
  • менеджерів з продажу;
  • продавців-консультантів;
  • вантажників;
  • касирів;
  • менеджерів по роботі з клієнтами;
  • інспекторів відділу охорони;
  • експедиторів;
  • різноробочих;
  • комірників;
  • кухарів.

Також серед популярних вакансій бухгалтер, прибиральниця, слюсар, електрик, оператор АЗК, провізор, оператор контакт-центру, швачка.

Згідно з дослідженням, майже 70% вакансій для ветеранів позначені також як «Для людей з інвалідністю». Реальність така, що війна триває і ветеранами стають або за віком, або після поранення, або за сімейними обставинами. 66% оголошень із позначкою «Ветеранам» також пропонують студентам, а 40% з них мають ще один фільтр — «Для пенсіонерів».

Водночас у 51% пропозицій роботи для ветеранів немає вимог щодо досвіду роботи.

Чи готові компанії іти назустріч ветеранам

У підсумках чекліста від Work.ua зазначено, що 59% представників великого бізнесу готові впроваджувати найкращі практики з адаптації свого бізнесу до потреб ветеранів. 37% компаній готові виділяти фінансові та інші ресурси, щоб організувати працевлаштування ветеранів, включно з інфраструктурою безбар’єрності, наявністю підтримки та змінами в корпоративній культурі. Ще 48% готові робити це почасти.

78% компаній підтримують зв’язок з працівниками, які зараз служать у ЗСУ, та їхніми родинами.

Читайте також у рубриці Slow news
Розпочалася нова хвиля кампанії «Розірви Коло» проти домашнього насильства
Вона розвінчує стереотипи про домашнє та гендерно зумовлене насильство та інформує про сервіси допомоги
На одязі Los Angeles Apparel з’явились ярлики з історіями працівників
На них зображені портрети швачок, майстрів і моделей бренду
Gemini Live тепер доступний українською
Інтелектуальний помічник допомагає в роботі з електронною поштою, календарем, картами
Створили документ про злочини росії проти українських військовополонених
Ініціатори прагнуть привернути увагу світу до порушень рф норм Женевських конвенцій
Meta відчиняє двері для українських розробників ШІ: грант у $500 000
Перевага проєктам з розвитку економіки, науки, інновацій та державних послуг
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень