fbpx
Кейси/Розбір кейсів

Як креативній агенції співпрацювати з відеопродакшеном

Досвід та інсайти на прикладі ddd agency Х and action
Bazilik Media, 25.07.2024

Українська агенція креативних комунікацій ddd agency створила кампанію 360* для виробника бетону, залізобетонних виробів, металоконструкцій та бруківки EFE, знайшовши в холодному продукті теплі сенси. Для втілення своїх ідей ddd agency запартнерилась з агенцією відеоконтенту and action.

*концепція 360 — маркетингова стратегія, що полягає в ефективному використанні максимальної кількості каналів комунікації

Хто клієнт? 

Компанія EFE, виробник товарного бетону, залізобетонних виробів, металоконструкцій та бруківки в Україні. Існує на ринку більше 10 років.

Виклики:

● підвищити впізнаваність бренду;

● розповісти про асортимент товарів;

● знайти й показати красу продукту.

Для втілення ідеї в реальність ddd agency запартнерилась з агенцією відеоконтенту and action, яка допомогла з фото- й відеопродакшеном. Причина співпраці банальна — спільне бачення, смак та надивленість.

«У співпраці з and action у нас був дуже красивий синхрон: бачення, процеси, каст, комунікація. У якийсь момент мій контроль-фрик мені сказав: “Окей, можемо розслабитись і робити те, що вдається найкраще”.

Кожен був на своєму місці й виконував усе якнайкраще. У цьому вся магія. У нас стався 🗡️».

НаЗЗ Олійник,

креативний директор ddd agency

«Однозначно був крутий сінк з командою ddd agency. На час проєкту ми ніби стали командою anddd action 🙂 Ну топчик!», — каже Іван Іщенко, креативний керівник агенції and action.

Ми вирішили дізнатися більше про співпрацю агенцій, тож розпитали обидві команди щодо процесу створення кампанії. У результаті виокремили чотири опори, на яких базувалася ця співпраця.


Опора 1. Ретро

Класичний початок роботи над новим проєктом — це брифінг, ТЗ, формування команд. Але зазвичай команда and action розпочинає співпрацю з етапу ретро — аналізу попередніх співпраць, де були подібні запити. Висновки з минулих досвідів дають змогу уникнути форс-мажорів та операційних викликів як з попередніми, так і новими партнерствами.

Іван Іщенко,

креативний керівник агенції and action

«Ми маємо воркфлоу, де кожен член команди розставляє свої оцінки взаємодії, рефлексує щодо процесів: які моменти були вдалими, а які — провальними. Часто ми це робимо не всередині свого продакшену, а з командою партнерів. Скажу з досвіду — це змога нарешті виговоритися, сказати, що було не так, які процеси бісили, а де могло бути краще».

Для команди ddd agency наявність «Ретро» у процесах and action була відчутною. Це дало змогу одразу оптимізувати процеси й дійти спільного розуміння результату.

«Включеність із перших етапів. Навіть на моменті брифінгу команда and action допомогла і вказала, що для них важливо побачити в продакшн-брифі, аби краще зрозуміти наші очікування».

Олена Лівшук,

артдиректорка ddd agency


Опора 2. Довіра

Спершу здається, що це банально, а наявність довіри — очевидна істина. Але цікаво, що обидві агенції назвали нам саме цей критерій, не домовляючись попередньо. Насправді довіра зчитується на всіх етапах розроблення відеоконтенту.

ОЛЕНА [ddd agency]: Між нами була довіра. Довіра до кожного як до креативної та творчої одиниці. І йдеться не лише про довіру між обома агенціями, а й усередині, між членами команди кожної з агенцій.

Саме вдале ретро дало змогу команді продакшену and action чітко побудувати виробничі процеси у своїй команді та сформувати правильні запити до партнерів. Іван розповідає, що ця співпраця була на рівні взаємного менторства.

ІВАН [and action]: Ми чітко розуміли, що можуть бути завтики з розмірами, адаптацією відео під десятки платформ і площин, тому одразу зафіксували це й проговорили дедлайни. Усе це теж породжує довіру. Адже твій партнер чітко розуміє, що чекати сьогодні, а що — завтра».

НАЗЗ [ddd agency]: До речі, дуже цінним є вміння й готовність відкрито пояснити іншій агенції, як відбуваються всі процеси й нюанси відеопродакшену та частково її променторити. Особливо якщо для агенції це перший досвід такої взаємодії.

Та у всіх цих процесах і взаємодіях є ще третя сторона — замовник. Звичайно, що і в агенції, і в продакшену є інтерес втілити своє креативне бачення, полоскотати своє креативне его. Та головне — зробити зрозумілий для покупців продукт і погодити ідеї із замовником.

Христина Бойко,

співвласниця агенції and action

«Важливим моментом також була довіра EFE до ddd agency. Це значно спрощувало процес. Бо всі ми розуміли, що для цієї індустрії такі рішення — сміливі. Круто, коли клієнт довіряє агенції та є простір для креативу».

НАЗЗ [ddd agency]: На кожному місці має бути своя людина. Не варто лізти в процеси одне одного, бо це тільки ускладнює. Нехай кожен має простір творити свою магію. У мене завжди був страх, що в продакшені потрібно закривати дуже багато моментів. І відповідно, робити все настільки швидко, що багато чого легко проґавити. А тут навпаки — увага до деталей була максимальною. До прикладу, оператор з особливою уважністю виставляв кожне джерело світла на локації, завдяки чому з похмурого дощового дня зробив ясний і сонячний.


Опора 3. Co-creation

Під час розмови з обома агенціями ми зловили себе на думці, ніби це два департаменти однієї компанії. Адже всі процеси тісно переплетені, а ідеї генерувалися не у форматі «Ми вам ТЗ — ви нам ідею».

ОЛЕНА [ddd agency]: Коли почалась стадія препродакшену — у нас був швидкий пінг-понг. And action оперативно готували пропозиції, а ми в межах 1-2 годин все затверджували. Рішення ухвалювали швидко не через брак часу, а тому, що всі перебували у фокусі й мали спільне бачення сценарію, локацій, касту тощо.

ІВАН [and action]: У нас вийшла співпраця. І хоча це ніяк не входить до обов’язків команди ddd agency, вони були включені в процес на 360. Це цінно, адже ти відчуваєш спільність роботи, зацікавленість обох сторін у результаті.


Опора 4. Фокус

ОЛЕНА [ddd agency]: Чудово, коли в обох агенцій є чітке розуміння цілей і вони обоє тримають на цьому фокус. Це буде орієнтиром-маяком, коли ви матимете сумнів у чомусь — наприклад, у затвердженні акторів, локацій, луків. Коли ми сумнівались в акторі — то обирали того, хто більше впізнаваний. Адже це перша комунікація бренду, і ціль була, власне, збільшити впізнаваність і гео ЦА. І навіть коли ми обирали з понад 100 варіантів стилізації луків, думали про те, що найкраще закриє нашу першочергову ціль. Саме це допомагало агенціям прислухатись до думки одне одного.


А тепер трохи про результат роботи двох команд та кампанію для EFE, яка отримала

1 300 000 контактів за перший місяць.

КАМПАНІЯ 360 ПРО КОМПАНІЮ, ЯКА 360

Після проведених досліджень та ребрендингу ddd agency зрозуміла, що клієнту потрібен комплексний підхід. Ключові завдання були об’ємними: розказати про багаторічну присутність бренду на ринку, широкий асортимент продукції, географічне охоплення цільової аудиторії. І ВСЕ ЦЕ МАЛО БУТИ УПАКОВАНЕ В ОДИН МЕСЕДЖ.

Чому 360? Бо цей бренд є всюди. Під ногами — бруківка, над головою — залізобетон, а зліва та справа — бетонні стіни. Так характер продукції продиктував формат комунікації. Цей посил органічно вилився і в слоган кампанії: «EFE ТУТ».

МИ ЗАВАРИЛИ СВІЙ ФІЛЬТР ТА ПІШЛИ КРЕАТИВИТИ

НАЗЗ [ddd agency]: Це була 4-та година одного з брейнштормів. Діло дійшло до перегляду індійської реклами бетону, що нагадує славнозвісні індійські бойовики. Для пошуку інсайтів ми накидали варіанти сцен, де могла би бути продукція EFE. Але іноді не потрібно заглиблюватись у деталі, а навпаки — подивитися з відстані.

І прийшло прозріння: EFE ТУТ! EFE всюди, тому ми вже й не помічаємо його. Ми ж стоїмо на плитах перекриття, поки брейнштормимо в офісі. Це було схоже на ситуацію, коли мама показує тобі светр у шафі, який ти до цього довго шукав. Так у нас зʼявився головний меседж: «EFE ТУТ». Бо він буквально тут: угорі, знизу, збоку, позаду. Так і виникла наша ідея 360 про компанію, яка 360.

ЯК ЗРОБИТИ З ХОЛОДНОГО ПРОДУКТУ ЛАМПОВУ ІСТОРІЮ?

Команда ddd agency виокремила 4 повсякденні історії про 4 типи продукції EFE:

  • Коли вперше на побаченні, а равлики не слухаються.
  • Коли намагаєшся осягнути сучасне мистецтво, сидячи на ньому.
  • Коли з улюбленцем у парку, а він ніяк не принесе того мʼяча.
  • Коли літають навіть кури, хоча кури не літають.

Словом, коли живеш життя.

Що б там у тебе не відбувалося – EFE ТУТ.

Якнайкраще ці історії проглядалися у форматі відеороликів, де камера рухається у 4 напрямках до 4 груп товарів. Бетон — вліво, залізобетон — вправо, металоконструкції — вгору, бруківка — вниз. Кампанію розклали на різні канали: зовнішня реклама, радіо, публікації у медіа, диджитал-маркетинг, ютуб.

ІВАН [and action]: Для нас важливо було не просто створити відео, а класно розповісти історію. Тож, наприклад, аби рухи нашої камери були виправданими, ми придумали ще одного персонажа. Знайомтесь — Богдан. Це працівник EFE, який стає свідком різних ситуацій: у кафе, в галереї, у парку, на фермі. Адже він знає, де саме продукція EFE, тому легко її розпізнає. Те, що він ніби сам це знімає та коментує побачене, радше стилістичний прийом, що дав нам можливість зробити певну логіку роликів EFE. Це рішення зробило відео більш фактурними та серійними.

Ксеня КУрилишин,

продюсерка and action

«Найвеселішим моментом було те, як хлопці з художнього департаменту розбивали яйця на голові нашого актора. Завод EFE навіть дав нам для цієї задачі величезний кран-стрілу, з якого запускали яйця😄Це ж не з одного дубля зроблено! Яйце полетіло, розбилося недостатньо естетично — дві хвилини на заміну одягу й витирання яйця, і знову дубль. Усі сміялись😊».

Сredits

Agency: @agency.ddd

Creative Director: Nazz Oliynyk

Art Director: Olena Livshuk

Creative Copywriter: Helen Danylchenko

Graphic Designer: Solomiia Maryniuk

Motion Designer: Nick Levish

Chief Digital Marketing Officer: Ksenia Kozhushko

Social Media Managers: Yuliya Kapustenko, Alina Maksymiv

Chief PR & Communications Officer: Mariana Romaniak

PR & Communications Manager: Iryna Zhemelko

Chief Technology Officer: Oles Pryhoda

UX/UI Designer: Vitalii Zakharenko

MarTech & Dev Specialist: Yurii Hoi

Chief Operating Officer: Olena Pryshliak

Video agency: @andaction.agency

Director: Ivan Ishchenko

Producer: Ksenya Kurylyshyn

DoP: Oleksii Lieskov

Assistant Producer: @eugeneww0

CGI: Illia Kushlyk

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень