fbpx
Slow news

Вийшов безоплатний освітній серіал про історію української нації

У ньому розповідають про формування української нації від початку 19-го століття до часів Незалежності
Кобрин Юлія, 18.07.2024

На стримінгових платформах вийшли перші серії безоплатного освітнього серіалу «Завдяки їм: історії українців та українок».

У ньому йдеться про формування української нації від початку 19-го століття до доби Незалежності. Освітній проєкт створено за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в межах програми Citizen+ разом із NEED science&education та агенцією соціальних змін nugde.

Мета проєкту – дати глядачам відповіді на такі запитання: чому після 30 років незалежності український народ має знову боротися за існування власної держави? Чому російський диктатор Путін використовує історичні міфи, щоб виправдати вторгнення до України, на кшталт «Ленін створив Україну» або «Ми є братні народи»? А також покращити обізнаність щодо української історії та творення української державності, розвінчати історичні міфи, зробити українську історію видимою у медіа.

Освітній проєкт складається із серіалу, подкасту, інтерв’ю з істориками та карток візуалізації про 5 періодів української історії: XIX століття, добу української революції, період Розстріляного відродження, часи українського дисидентства в СРСР та добу Незалежності України.

Кожен новий епізод серіалу розповідає про історичну постать, що уособлює період української історії. У подкастах ідеться про людей та події, що були ключовими для певного періоду української історії.

Картки візуалізації показують історії людей, що не ввійшли в освітній серіал та подкаст. Наприклад, про першу українську офіцерку Олену Степанів чи українську письменницю та дічку жіночого руху Людмилу Старицьку-Черняхівську. В інтерв’ю містяться записи розмов з істориками.

Переглянути серіал можна на YouTube, а послухати подкаст на платформах: Spotify, Apple Podcasts, YouTube, Castbox, Pocket Casts, Overcast

Читайте також у рубриці Slow news
У Дії з’явились гранти на навчання
Їх можуть отримати студенти-контрактники
«Забороняти іншим, щоб дозволяти собі» — нова виставка у SPLAV
Проєкт створили на основі вуличних оголошень та DIY-конструкцій із певними заборонами
В Україні з’явилась нова соцмережа – меморіал пам’яті Soulwall
Можна створити цифрову сторінку спогадів про близьку людину чи домашнього улюбленця
На порталі Дія.Освіта з’явився симулятор із протимінної безпеки
Він допоможе розпізнавати підозрілі предмети й порадить, як діяти в разі їх виявлення
В Італії відкриють видавництво на честь Вікторії Амеліної
Видаватимуть переклади української класики та італійську прозу українською
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень