Укрінформ та подружжя фотографів-кореспондентів, Костянтин і Влада Ліберови, зняли документальний фільм «Кринки».
У ньому покажуть унікальні кадри пекельних боїв, евакуації поранених на човнах, героїчної роботи операторів FPV-підрозділу Falcon. А також виживання у вщент зруйнованому селі на Херсонщині бійців 126-ї окремої бригади ТРО 30-го корпусу морської піхоти ЗСУ.
Фільм побудований на розповідях військових про пекло передової й те, як їм вдалося повернутися живими. Будуть історії про бої на Дніпрі, коли вода досягала горла, про маскування позицій на місцях, де не залишилося нічого, навіть руїн від будинків. Про те, як це – залежати від дронів, які мають привезти воду та їжу для виживання.
Цікаво, що цього фільму взагалі могло не бути.
«У нас не було наміру відзняти фільм, адже це не наш профіль», – розповіла Влада Ліберова.
Втім, після перебування зі 126-ю бригадою та місяця тяжких бойових буднів фотографи вирішили, що світ повинен побачити більше, аніж просто світлини. Тож вони почали знімати відеоматеріали. До стрічки увійшли моменти, зафіксовані навіть на мобільний телефон.
Продюсерка фільму, керівниця головної редакції «Мультимедіа» Укрінформу Галина Стасєва зазначила, що ідея створити такий фільм виникла після програми «Станція Краматорськ». Адже тоді глядачі оцінили проєкт, де військові виступали найпотужнішими фотокорами країни.
«Коли у перервах між зйомками «Станції Краматорськ» ведучі Ліберови зібралися на фронт висвітлювати війну, я попросила їх, крім фотографій, записувати короткі трихвилинні відео на кшталт «три запитання з окопу», – розповіла Стасєва.
Утім, обмежитися трьома хвилинами відео на війні виявилось нереальним завданням. Фотографи привезли з фронту понад 600 Гб унікального відеоматеріалу.
Режисерка стрічки Ольга Дмитренко із майже 10-годинного відзнятого матеріалу вибрала найдинамічніші кадри.
«Я переживала разом з воїнами кожен драматичний момент. Вибудувати структуру й охопити найважливіше з того величезного обсягу відео було вкрай складно й хотілося видати буквально все. Але, на жаль, формат документального фільму має певний хронометраж. І щоб утримувати увагу глядача, потрібно було вибрати лише динамічні, кульмінаційні кадри. Сподіваюся, мені це вдалося», – розповіла режисерка.
Унікальність фільму, за словами його творців, полягає у реалізмі. Адже всі кадри зняті на основі справжнього життя військових. Жодних професійних відеокамер, операторів, помічників чи сценаристів не було задіяно. У стрічки нульовий бюджет. А деякі відео зняли на мобільні телефони самі військові.
Також Ліберови презентували фотовиставку зі світлин, відзнятих на Півдні під час операцій на лівому березі Дніпра.
Прем’єра стрічки відбудеться 11 липня о 18:00 на ютуб-каналі Укрінформу.
Раніше ми писали, що Укрпошта випустила нову марку «Скарби Криму. Повернення»