Міністерство цифрової трансформації України випустило «Білу книгу» – документ, у якому в деталях описано підхід України до врегулювання в майбутньому роботи штучного інтелекту.
Про це повідомили в офіційному телеграм-каналі Мінцифри.
«Біла книга враховує інтереси всіх ключових стейкхолдерів сфери — громадян, бізнесу і держави. Які ж переваги підходу, передбаченого Білою книгою?
- Громадянам — існуватиме безпечне цифрове середовище, де права людини захищені від ризиків ШІ;
- бізнесу — українські компанії зможуть стати більш конкурентоспроможними та виходити на міжнародні ринки;
- державі — можливість інтегруватися до ЄС, синхронізувавши законодавство у сфері ШІ з європейським», – кажуть у Мінцифри.
У вступному слові до документа Федоров наголосив, що пропозиції регулювання ШІ в Україні не поширюватимуться на військову сферу. За словами міністра, в умовах війни важливо не обмежувати ШІ-продукти, а заохочувати впровадження інновацій, які допоможуть боротися з ворогом.
У документі також наведено статистику використання штучного інтелекту серед українців. Найчастіше громадяни користуються послугами чатботів (57% опитаних), технологіями розпізнавання обличчя (34% опитаних), 33% українців користуються ChatGPT від OpenAI, а 13% використовують сервіси на основі штучного інтелекту для створення зображень.
Раніше ми писали, що Бренд одягу BUDDU створив благодійний дроп