fbpx
Slow news

Активіст розмістив на тлі визначних місць Європи фотодокази російської агресії

У межах мандрівної фотовиставки «Інверсія»
Кірста Олена, 17.05.2024

Художник, фотограф і активіст з росії Данила Ткаченко створив фотопроєкт «Інверсія». Він розмістив поруч із визначними пам’ятками Європи світлини, які зробили фотокореспонденти під час повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Цим фотопроєктом автор хотів нагадати світу, що війна в Україні триває, а російські ракети продовжують щодня вбивати українців. За основу перформансу він узяв 12 світлин, зроблених фоторепортерами, які документують російсько-українську війну, і розмістив їх поряд із визначними місцями Європи. На тлі цих кадрів Ткаченко сфотографував біженців з України.

Серед кадрів українських (Євген Малолєтка, Михайло Палинчак, Максим Дондюк) та іноземних фотокореспондентів є світлина, зроблена перед Бранденбузькими воротами в Берліні. На ній 92-річна вчителька Олена на тлі зображення знищеної росіянами багатоповерхівки в Бородянці.

Також до проєкту увійшла робота, на якій зображено матір із дворічною донькою біля фото зруйнованого моста в Ірпені – цю інсталяцію автор розмістив на Карловому мосту в Празі.

А перед Колізеєм у Римі сфотографувався юрист Федір – він стоїть біля світлини зі знищеною росіянами школою в Житомирі.

«Ми запросили 9 військових фотожурналістів та 12 українських біженців, які погодилися взяти участь у проєкті. Ми створили алюмінієву рамку розміром 2,80 на 3,76 метри, на якій почергово розміщували 12 фотографій, які показали в 7 різних місцях Європи», – розповів Данила Ткаченко.

Усі кошти з проєкту «Інверсія» ініціатори мандрівної фотовиставки передали підрозділам української армії.

Данила Ткаченко – російський візуальний художник, який працює у сфері документальної фотографії. Нині не живе в росії, виїхав звідти у 2022 році, коли проти нього було розпочато кримінальне провадження.

Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Нові функції месенджерів та інструментів
WhatsApp транскрибує голосові повідомлення, в Signal з’явилися нові функції відеодзвінків, Telegram оновив мінізастосунки, а Google додасть одноразові поштові адреси
Інновації в релігії: штучний інтелект у швейцарській каплиці
ШІ-Ісус може вести діалог із прихожанами 100 різними мовами
Розпочалася нова хвиля кампанії «Розірви Коло» проти домашнього насильства
Вона розвінчує стереотипи про домашнє та гендерно зумовлене насильство та інформує про сервіси допомоги
На одязі Los Angeles Apparel з’явились ярлики з історіями працівників
На них зображені портрети швачок, майстрів і моделей бренду
Gemini Live тепер доступний українською
Інтелектуальний помічник допомагає в роботі з електронною поштою, календарем, картами
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень