fbpx
Slow news

Стартував проєкт «Мовні вправи»

Ініціатива покликана підтримати культурні інституції з прифронтових регіонів
Кірста Олена, 15.05.2024

13 травня розпочався відкритий конкурс «Мовні вправи», переможці якого отримають підтримку на проведення у своїх громадах виставок і публічних дискусій на тему мовної ідентичності.

Заявки на участь можуть подати музеї, галереї та мистецькі центри з прифронтових регіонів країни.

«Мовні вправи» — це серія виставок і публічних обговорень з експертами у прифронтових регіонах України. Ініціатива покликана створити простір для діалогу та запросити громадськість до рефлексії на тему мови як інструменту деколонізації, без нав’язування конкретних ідей чи ідеологій», – розповіли організатори конкурсу.

Виставка «Мовні вправи» міститиме твори українських художників, які переосмислюють колоніальний досвід української нації. Учасники з прифронтових громад зможуть завантажити ці твори й використовувати під час мистецьких подій та публічних дискусій, які проводитимуть у своїх інституціях. Також організатори заохочують не лише експонувати готову виставку, а й доповнювати її власним контентом з урахуванням локальних особливостей кожної окремої прифронтової громади.

До складу журі увійшли: культурна менеджерка Юлія Федів, кураторка культурних проєктів Іванна Скиба-Якубова, громадський діяч і куратор культурних проєктів Павло Гудімов, правозахисник, засновник українсько-кримськотатарського літературного проєкту «Кримський інжир» Алім Алієв та директорка креативної агенції Bickerstaff.157 Вероніка Селега.

Організатори проєкту нададуть фінансову підтримку 20 інституціям, що виявлять бажання організувати виставку у своїй громаді.

Заповнити заявку можна за посиланням. Дедлайн – до 9 червня 2024 року.

Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Нові функції месенджерів та інструментів
WhatsApp транскрибує голосові повідомлення, в Signal з’явилися нові функції відеодзвінків, Telegram оновив мінізастосунки, а Google додасть одноразові поштові адреси
Інновації в релігії: штучний інтелект у швейцарській каплиці
ШІ-Ісус може вести діалог із прихожанами 100 різними мовами
Розпочалася нова хвиля кампанії «Розірви Коло» проти домашнього насильства
Вона розвінчує стереотипи про домашнє та гендерно зумовлене насильство та інформує про сервіси допомоги
На одязі Los Angeles Apparel з’явились ярлики з історіями працівників
На них зображені портрети швачок, майстрів і моделей бренду
Gemini Live тепер доступний українською
Інтелектуальний помічник допомагає в роботі з електронною поштою, календарем, картами
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень