Українські онлайн-магазини почали продавати футболки з принтом «Ухилянт» і «Дружина ухилянта». Користувачі мережі обурилася тим, що існують люди, які пишаються ухилянством.
Соціальні мережі заполонили дописи з обуреннями від українців, які вважають, що купувати й продавати такий продукт – принизливо, а також називають це поширенням російської пропаганди та грою на боці ворога.
Український політик Сергій Хлань навіть опублікував світлину, зроблену, за його словами, в Київському метрополітені. На ній – чоловік у футболці з відповідним написом.
«Скажіть, а як так сталось, що на початку війни це було неможливо, ніхто в здоровому розумі такого би не вдягнув. Зараз – привід для гордості. Зараз пісню поють – ухилянт!», – написав нардеп.
Але знайшлися й ті, хто не бачать нічого страшного у футболках із «жартівливими принтами» на тему ухилення від мобілізації.
Після публічного розголосу й критики на адресу продавців товару з написами «Ухилянт» багато онлайн-магазинів прибрали з продажу такі футболки. Однак, чи очистить це їхню совість – запитання риторичне. Тим часом у продажу з’явилися футболки з принтом «Не ухилянт».
Нагадаємо, раніше у тіктоці став популярним тренд «Я ухилянт». У ньому користувачі знімають відео, в яких чоловіки показують мальовничі краєвиди, відпочинок на морі або в ресторані й підписують свої дописи так: «Будь-яка погода хороша, коли ти ухилянт», «Як відчувається життя, коли ти ухилянт» тощо.
До тренду приєдналися й військові, які вирішили поставити крапку в суперечках між коментаторами. Воїни почали публікувати відео з гештегом #будніухилянта, в яких показують службу, будні в окопах і фрагменти бойових дій.
Раніше ми писали, що в Україні створили колекцію одягу для розвитку сексуальної культури
Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.