fbpx
Кейси

Як тепер називати путіна?

У МЗС зробили офіційну заяву щодо «інавгурації»
Кірста Олена, 07.05.2024

Міністерство закордонних справ України оприлюднило офіційну заяву щодо «інавгурації» володимира путіна після «виборів» у березні цього року.

У відомстві повідомили, що вважають «церемонію вступу на посаду президента рф», заплановану на 7 травня, нелегітимною. У заяві йдеться про те, що влада рф намагається створити ілюзію законності перебування на посаді людини, яка перетворила свою країну на державу-агресорку, а правлячий режим – на диктатуру.

Тож у медіа часто виникає запитання: як доцільно називати очільника рф, підкреслюючи невизнання «виборів» та «інавгурацію»?

Розуміємо, що у повсякденному спілкуванні щодо путіна застосовують різну влучну лексику на кшталт тієї з фанатської кричалки 2014 року. Проте використання подібних слів не завжди доречне у медіа.

Відомство також наголосило, що такі дії з боку політичного керівництва рф доводять, що воно не планує припиняти незаконну повномасштабну війну, яку країна-агресорка розгорнула на території України. У МЗС додають, що Міжнародний кримінальний суд має чинний ордер на арешт володимира путіна, тож Україна має всі правові підстави не визнавати легітимність його президентства.

Враховуючи вищесказане, після офіційного невизнання Україною та більшістю держав світу так званої «інавгурації» путіна його можна називати:

  • очільник кремля;
  • російський диктатор;
  • правитель росії;
  • російський агресор;
  • путін (без означення)
  • але аж ніяк не президент рф.

Досвід лукашенка

Після «виборів» у білорусі медіа теж мали подібний виклик – як називати лукашенка?

Тоді медійна спільнота зійшлася на громіздкому терміні «особа, що виконує обов’язки президента Білорусі».

Але після «інавгурації» і невизнання його легітимності в Україні та в інших державах світу Лукашенко став «самопроголошеним президентом», і досі ми називаємо його лише таким терміном. Тож цей варіант також можна використати щодо ідентифікації путіна.

Додамо, що група видань «Українська правда» ще в березні заявила, що не вживатиме слово «президент» щодо очільника кремля.

Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Кейси
КЕЙС: нова рекламна кампанія Третьої окремої штурмової бригади
Реакції на образи у стилі pin-up
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
Як українські бренди зберігають і переосмислюють культурну спадщину
Брошка-нагорода з титану до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, візерунки старовинних рушників на одязі та колекція, натхнена українськими мозаїками
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Чому українці волонтерять та донатять: дослідження фонду КОLO
В опитуванні взяли участь респонденти із 42 країн світу
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень