fbpx
Slow news

Більше половини українців не відповідають на дзвінки з невідомих номерів

У Rakuten Viber провели опитування
Кірста Олена, 22.04.2024

Команда Rakuten Viber провела дослідження, в якому поцікавилася в українців, як вони ставляться до дзвінків з невідомих номерів.

Через анонімне онлайн-опитування поспілкувалися з 18 тисячами респондентів. Під час дослідження з’ясувалося, що більше половини опитаних (53%) ніколи не відповідають на вхідні виклики з невідомих номерів. Причиною називають відсутність користі від таких дзвінків, а також негативний досвід (телефонне шахрайство).

Водночас 56% респондентів вказали, що піднімають слухавку на дзвінки з незнайомих номерів, коли чекають на кур’єрську доставку або на підтвердження онлайн-замовлення.

Під час опитування користувачі Viber також розповіли, що у 77% випадків завжди відповідають рідним і знайомим, а 10% опитаних піднімають слухавку зі знайомих номерів лише в неробочий час. На знайомі номери по роботі українці завжди відповідають у 58% випадків; 14% піднімають слухавку з номерів колег у разі попередньої домовленості про дзвінок, 15% – лише в робочий час.

Також 65% респондентів повідомили, що відповідати на запитання колег їм комфортніше в режимі повідомлень. Якщо це запитання від магазинів і кур’єрів – 70% опитаних українців воліють спілкуватися за допомогою месенджерів.

Під час дослідження команда Rakuten Viber також поцікавилася в українців, чи вони перевіряють та чи блокують невідомі контакти. Згідно з результатами 40% опитаних перевіряють невідомі номери. З них:

  • 16% намагаються знайти інформацію про контакт в інтернеті;
  • 13% використовують спеціалізовані програми;
  • 11% роблять це у Rakuten Viber;
  • 53% не перевіряють номери незнайомих абонентів.

Щодо блокування дзвінків з невідомих номерів, 53% опитаних українців відповіли, що протягом останніх трьох місяців вносили такі контакти до «чорного списку».

Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Нові функції месенджерів та інструментів
WhatsApp транскрибує голосові повідомлення, в Signal з’явилися нові функції відеодзвінків, Telegram оновив мінізастосунки, а Google додасть одноразові поштові адреси
Інновації в релігії: штучний інтелект у швейцарській каплиці
ШІ-Ісус може вести діалог із прихожанами 100 різними мовами
Розпочалася нова хвиля кампанії «Розірви Коло» проти домашнього насильства
Вона розвінчує стереотипи про домашнє та гендерно зумовлене насильство та інформує про сервіси допомоги
На одязі Los Angeles Apparel з’явились ярлики з історіями працівників
На них зображені портрети швачок, майстрів і моделей бренду
Gemini Live тепер доступний українською
Інтелектуальний помічник допомагає в роботі з електронною поштою, календарем, картами
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень