fbpx
Slow news

Україна з проєктом «Плетіння сіток» представить свій павільйон на Венеційській бієнале

Він про згуртованість і колективний опір перед обличчям війни
Кірста Олена, 18.04.2024

Сьогодні, 18 квітня, в Італії відбудеться офіційне відкриття українського павільйону в межах 60-ї Венеційської бієнале сучасного мистецтва.

Цього року Україна представить проєкт «Плетіння сіток». Його назва пов’язана з процесом колективного плетіння маскувальних сіток для українських військових. Цей вид волонтерства доволі поширений серед українців, які живуть в умовах повномасштабної війни. Ініціатори виставки кажуть, що це заняття — як символ колективного опору перед війною. Кураторами українського павільйону стали Вікторія Бавикіна та Макс Горбацький.

Проєкт «Плетіння сіток» складається з кількох художніх висловлювань.

Інсталяція «Найкращі побажання» 

Роботу створила художниця Катерина Бучацька у співпраці з 15 нейродивергентними художниками. За словами мисткині, протягом першого тижня повномасштабного вторгнення рф в Україну вона щодня відвідувала онлайн-заняття в інклюзивній київській художній майстерні. У своєму проєкті мисткиня зосередилася на фразах і сталих уявленнях, якими послуговуються нейротипові люди.

«Щодня ми обговорювали й малювали знайомі речі, які повертали нас до певної рутини. Життя тривало, минали дні, наставали дні народження. Ми вітали одне одного з кожним днем народження, і поступово мовні штампи ставали все більш нав’язливими і недоречними, відчуженими від нас», — розповіла художниця.

Архітектурна інсталяція «Робота»

Її автор – митець Олександр Бурлака. Інсталяція складається з розміщених по колу каркасів із тканими полотнами 1950-х років. Автор збирав їх на «блошиних ринках» та онлайн-майданчиках.

Фото: Суспільне Культура

Фільм «Цивільні. Вторгнення»

У стрічці очима людей, яким вдалося вижити, показують історію перших днів широкомасштабної війни, яку росія розгорнула в Україні. Фільм змонтовано з відео, які автори знайшли у відкритих джерелах і на приватних ютуб-каналах.

«Цей фільм — енциклопедія жахів, що фіксує страшний досвід, який переживають люди під час повномасштабного вторгнення», — розповіли автори стрічки, Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський.

Відео Сomfort work

Над ним працювали Андрій та Лія Достлєви. Художники запропонували взяти участь у проєкті професійним акторам з Європи й зіграти на камеру українських переселенців. Актори показали вимушених переселенців з України такими, якими їх бачать в інших країнах. Відеопортрети створені на основі інтерв’ю з реальними людьми з України, які шукали прихистку за кордоном.

У відкритті українського павільйону візьмуть участь митці, партнери з організації виставки, а також представники від МКІП.

Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Нові функції месенджерів та інструментів
WhatsApp транскрибує голосові повідомлення, в Signal з’явилися нові функції відеодзвінків, Telegram оновив мінізастосунки, а Google додасть одноразові поштові адреси
Інновації в релігії: штучний інтелект у швейцарській каплиці
ШІ-Ісус може вести діалог із прихожанами 100 різними мовами
Розпочалася нова хвиля кампанії «Розірви Коло» проти домашнього насильства
Вона розвінчує стереотипи про домашнє та гендерно зумовлене насильство та інформує про сервіси допомоги
На одязі Los Angeles Apparel з’явились ярлики з історіями працівників
На них зображені портрети швачок, майстрів і моделей бренду
Gemini Live тепер доступний українською
Інтелектуальний помічник допомагає в роботі з електронною поштою, календарем, картами
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень