fbpx
Slow news

Українці ще більше донатять на тлі втоми від невизначеної тривалості війни 

Gradus Research опублікували дослідження до 2-ї річниці повномасштабного вторгнення
Бондар Каріна, 24.02.2024

Дослідницька компанія Gradus Research провела спеціальне опитування до 2-ї річниці повномасштабного вторгнення, щоб проаналізувати зміни на рівні суспільства.

Результати опитування свідчать про збільшення регулярності донатів від громадян. А частка тих, хто долучається до благодійних чи волонтерських зборів час від часу, не змінилась з лютого 2023 року і залишається на рівні 44%.

«Такі цифри залученості українців до допомоги свідчать і про збільшення, власне, потреби у такій допомозі, і про стабільну налаштованість людей боротися далі. А це дуже важливий показник, що допомагає оцінити реальну картину, без похибки на втому чи емоції», — коментує соціологиня, засновниця і директорка дослідницької компанії Gradus Research Євгенія Близнюк.


Про готовність продовжувати боротьбу свідчить і той факт, що рівень працевлаштованості зріс майже вдвічі від травня 2022 і наразі становить 61%. Вдвічі більше опитаних громадян декларують і впевненість у стабільності доходу у майбутньому (48% зараз проти 25% у травні 2022 року).

Рівень суб’єктивного стресу українців залишається високим — 88% зараз і 88% у квітні 2023-го. Проте, якщо дивитися на динаміку з 2020 року, то стає очевидним, що високий рівень стресу є характерним явищем для українського суспільства, і фактор війни істотно на нього не вплинув.

Серед страхів щодо майбутнього і надалі переважає невизначеність тривалості війни (63%) та страх за життя близьких (48%). Приблизно третина опитаних громадян також непокоїться через можливі фінансові складнощі (36%) та погіршення загальної економічної ситуації в країні (34%).

Ставлення українських громадян до країн-партнерів, а також до ЄС та НАТО залишається переважно позитивним або поліпшується. Більшість респондентів висловлюють позитивне ставлення до Великої Британії (68% у лютому 2024, 65% у березні 2022) та США (54% у лютому 2024 і 54% у березні 2022).

Приблизно дві третини опитаних (57%) позитивно ставляться до ЄС. Їх частка майже не змінилась із березня 2022 року (61%).

З повним дослідженням можна ознайомитися за посиланням.

Матеріали підготовлено в рамках проєкту «Strategic Media Support Program», який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Стартував проєкт «Мовні вправи»
Ініціатива покликана підтримати культурні інституції з прифронтових регіонів
«Пісня, яку не помічають»: українські студенти провели перформанс у Європі
Організатори назвали свою роботу альтернативною піснею Євробачення
З’явився трейлер фільму «Яремчук: Незрівнянний світ краси»
Це документальна біографічна драма про життя Назарія Яремчука
«Небачена сила» – виставка про український спротив на тимчасово окупованих територіях
Експозиція містить інформаційні, інтерактивні та мистецькі елементи
OpenAI випустила нову модель ШІ
Вона може працювати в реальному часі з фото, відео й текстами
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень