fbpx
Slow news

Мінімальна частка української мови в теле- і радіоефірі має становити 90%

Набрали чинності окремі положення статті 40 Закону України “Про медіа”
Бондар Каріна, 03.01.2024

1 січня 2024 року набрали чинності окремі положення статті 40 Закону України “Про медіа”, які передбачають збільшення обсягу програм державною мовою на телебаченні та радіо.

Зокрема, мінімальна частка української мови у програмах на радіо, а також у телевізійних медіа загальнонаціональної та регіональної категорій збільшується з 75% до 90%, а в телевізійних медіа місцевої категорії — з 60% до 80%.

Згідно з нововведеннями програми державною мовою, зокрема фільми, у загальному тижневому обсязі мовлення телемовників у кожному з проміжків часу для телеканалів загальнонаціональної і регіональної категорій між 7-ю годиною та 18-ю годиною і між 18-ю годиною та 22-ю годиною мають становити не менше ніж 90%, а для телеканалів місцевої категорії — не менше ніж 80% від загальної тривалості програм (або їхніх частин).

Крім того, радіомовники тепер зобов’язані забезпечувати не менше ніж 90% тижневого обсягу ведення програм, зокрема новинно-аналітичних блоків, розважальних програм, державною мовою.

Також стаття 40 Закону України “Про медіа” передбачає, що тижневий обсяг програм новин державною мовою телемовника або радіомовника, який є ліцензіатом або реєстрантом, має становити не менш як 90 відсотків загальної тривалості всіх програм новин, поширених таким мовником у кожному проміжку часу між 7-ю годиною та 18-ю годиною і між 18-ю годиною та 22-ю годиною.

Читайте також у рубриці Slow news
Боротьба з насильством: в Україні стартувала кампанія підтримки постраждалих
Організації, зірки та лідери думок об’єднуються, щоб привернути увагу до проблеми
Вийшло третє число «Літопису українського дизайну»
У ньому розповідають про офіційні шрифти ЗСУ, піар-кампанії військових бригад та соціально-політичну графіку
Стартувала національна кампанія «Ми всі за одне»
Героями ролика-маніфесту стали реальні військовослужбовці та волонтери
Нові функції месенджерів та інструментів
WhatsApp транскрибує голосові повідомлення, в Signal з’явилися нові функції відеодзвінків, Telegram оновив мінізастосунки, а Google додасть одноразові поштові адреси
Інновації в релігії: штучний інтелект у швейцарській каплиці
ШІ-Ісус може вести діалог із прихожанами 100 різними мовами
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень