fbpx
Slow news

95% вакансій на ринку опубліковані українською мовою

Work.ua провели дослідження до Дня української писемності та мови
Бондар Каріна, 27.10.2023

До Дня української писемності та мови Work.ua повторив минулорічне дослідження й з’ясував, як змінилася ситуація з використанням української мови.

 Майже повна українізація

За рік частка вакансій українською мови збільшилася з 88% до 95%, тоді як частка вакансій, написаних російською, зменшилася з 9% до 3%. Незначно скоротилася частка пропозицій роботи англійською мовою — з 3% до 2%.

Найбільше послуговується українською мовою для написання вакансій великий бізнес — 77%, найменше — малий бізнес — 64%. Водночас саме малий бізнес — 32% — найбільше використовує російську мову у вакансіях.

 У Львові — менш як 1% вакансій складені ворожою мовою

Як і минулого року, Львів і Київ залишаються найбільш українізованими містами: станом на жовтень 2023-го 98% і 96% вакансій відповідно складені українською мовою

Високу динаміку українізації продовжують демонструвати Дніпро (92%) і Харків (91%) — у цих містах частка вакансій українською з минулого року зросла на третину. Не відстає від них Одеса, де 89% пропозицій роботи складені державною мовою (+43%). Проте у цьому місті все ще 11% вакансій написані російською — найбільше з п’ятірки міст.

 Молодь більш українізована

Найчастіше українську мову використовують молоді люди віком 16-17 років і 18-24 роки — 92% і 86% відповідно (і вони ж найменше послуговуються російською — 6% і 8%).

Найменш українізовані резюме у користувачів віком 55+ — 57% кандидатів цієї вікової групи складають CV українською, натомість вони частіше використовують російську мову в резюме — 42% (частка зросла — у жовтні 2022 було 34%).

Жінки частіше складають резюме українською — 82%, 15% — російською і 3% — англійською. Тоді як 68% резюме чоловіків складені державною, 25% — російською і 8% — англійською.

 Найбільше українізуються сфери, які передбачають комунікацію з клієнтом

98% вакансій українською розміщують у категорії “Роздрібна торгівля”, по 97% — “Готельно-ресторанний бізнес, туризм” і “Сфера обслуговування”, 96% — “Продаж, закупівля”, 95% — “Робочі спеціальності, виробництво”.

Щодо професій, то більше говорять українською серед юристів, барменів та офіціантів (88%), а менше — водії та охоронці (67% і 68% відповідно), водночас останні частіше послуговуються російською (33% і 31%).

Читайте також у рубриці Slow news
Hype Laboratories представляє прикрасу “ЗореLOVE”
Вона створена у співпраці з крафтовим ювеліром Романом Янковичем
Etnodim презентує дроп, натхнений різними регіонами України
Одна з вишиванок створена на основі візерунка авторства Олени Пчілки
Prometheus запускає Всесвітній онлайн-університет
50 курсів від провідних університетів стануть доступні безплатно українською мовою
Український освітній проєкт CDTO Campus готуватиме фахівців для реалізації цифрових реформ
Випускники зможуть стати частиною проєктів, які ініціює Мінцифри
“Сільпо” презентує культурно-просвітницький проєкт “Різдзвоники”
Підготували застосунок, де можна створювати створювати AR-відео посеред магазину
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень