fbpx
Slow news

95% вакансій на ринку опубліковані українською мовою

Work.ua провели дослідження до Дня української писемності та мови
Бондар Каріна, 27.10.2023

До Дня української писемності та мови Work.ua повторив минулорічне дослідження й з’ясував, як змінилася ситуація з використанням української мови.

 Майже повна українізація

За рік частка вакансій українською мови збільшилася з 88% до 95%, тоді як частка вакансій, написаних російською, зменшилася з 9% до 3%. Незначно скоротилася частка пропозицій роботи англійською мовою — з 3% до 2%.

Найбільше послуговується українською мовою для написання вакансій великий бізнес — 77%, найменше — малий бізнес — 64%. Водночас саме малий бізнес — 32% — найбільше використовує російську мову у вакансіях.

 У Львові — менш як 1% вакансій складені ворожою мовою

Як і минулого року, Львів і Київ залишаються найбільш українізованими містами: станом на жовтень 2023-го 98% і 96% вакансій відповідно складені українською мовою

Високу динаміку українізації продовжують демонструвати Дніпро (92%) і Харків (91%) — у цих містах частка вакансій українською з минулого року зросла на третину. Не відстає від них Одеса, де 89% пропозицій роботи складені державною мовою (+43%). Проте у цьому місті все ще 11% вакансій написані російською — найбільше з п’ятірки міст.

 Молодь більш українізована

Найчастіше українську мову використовують молоді люди віком 16-17 років і 18-24 роки — 92% і 86% відповідно (і вони ж найменше послуговуються російською — 6% і 8%).

Найменш українізовані резюме у користувачів віком 55+ — 57% кандидатів цієї вікової групи складають CV українською, натомість вони частіше використовують російську мову в резюме — 42% (частка зросла — у жовтні 2022 було 34%).

Жінки частіше складають резюме українською — 82%, 15% — російською і 3% — англійською. Тоді як 68% резюме чоловіків складені державною, 25% — російською і 8% — англійською.

 Найбільше українізуються сфери, які передбачають комунікацію з клієнтом

98% вакансій українською розміщують у категорії “Роздрібна торгівля”, по 97% — “Готельно-ресторанний бізнес, туризм” і “Сфера обслуговування”, 96% — “Продаж, закупівля”, 95% — “Робочі спеціальності, виробництво”.

Щодо професій, то більше говорять українською серед юристів, барменів та офіціантів (88%), а менше — водії та охоронці (67% і 68% відповідно), водночас останні частіше послуговуються російською (33% і 31%).

Читайте також у рубриці Slow news
Pinterest прогнозує тренди 2025 року
Серед них — сюрреалізм, готика та вишневий колір
Vivat видасть серію дитячих книжок, що популяризують авіацію
У співпраці з авіакомпанією ANTONOV Airlines
З’явився безплатний мобільний застосунок для підтримки ментального здоров’я
Він містить психологічні тести, техніки самодопомоги та персоналізовані поради
В Україні створили освітню платформу для ветеранів
Пропонують нові можливості для навчання та перекваліфікації
Укрпошта відкрила Різдвяну резиденцію та презентувала нову марку
Діти можуть написати лист cвятому Миколаю та отримати від нього відповідь
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень